Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne mistrzostwo Czech Adriana Patuchy

Kolejne mistrzostwo Czech Adriana Patuchy

Początek maja był niezwykle udany dla Dukli Liberec, której barw broni Adrian Patucha. Czeski zespół obronił tytuł mistrzowski. W finale czeskiej ekstraklasy Dukla pokonała Volejbal Brno. Medalu nie udało się wywalczyć zespołowi Roberta Szczerbaniuka – ČEZ Karlovarsko nie sprostał w walce o brąz drużynie Jihostroj Czeskie Budziejowice.

Walka o mistrzostwo Czech toczyła się do czterech wygranych. W dwóch pierwszych spotkaniach, po których Dukla prowadziła już w rywalizacji 2:0, ze względu na uraz nie mógł zagrać Adrian Patucha. Polak, grający na pozycji atakującego, powrócił do składu już w pierwszym spotkaniu rewanżowym, ale szkoleniowiec ekipy z Liberca starał się jeszcze go oszczędzać. Patucha pojawił się jednak na boisku od drugiego seta. Musiał bowiem zmienić słabiej spisującego się Jakuba Vencovskiego. Jego zmiennik, wtedy gdy trzeba było – w dwóch pierwszych spotkaniach, bardzo dobrze zastąpił polskiego atakującego, jednak w kolejnych meczach już sobie tak nie radził. W trzecim spotkaniu Dukla uległa rywalom 0:3, a Patucha zdobył dla swojego zespołu 5 punktów. Dzień później polski zawodnik powrócił do wyjściowej szóstki i w pełni zaprezentował się w meczu, zdobywając 13 punktów. Bardzo dobrze radził sobie też Tomas Krisko, jednak to nie wystarczyło na świetnie dysponowanych gospodarzy. W ekipie Volejbal Brno szaleli Michal Hrazdira oraz Sergiej Andrianow, a zespół z Liberca ugrał w tym meczu tylko seta.

Przy remisie 2:2 walka na jeden mecz przeniosła się z powrotem do Liberca. W pierwszy dzień maja obie ekipy stoczyły bardzo ciekawe czterosetowe spotkanie, aczkolwiek nie pozbawione błędów. Dukla popełniła ich 34, natomiast zespół z Brna pomylił się 26 razy. Adrian Patucha co prawda wyszedł w pierwszym składzie, jednak już w pierwszym secie został zmieniony przez Vencovskiego. Uraz nie do końca pozwalał mu zagrać w pełni. Dukla wygrała to spotkanie, a następnie trzy dni później postawiła kropkę nad i w Brnie. Przeciwnicy zdołali wygrać jednego seta. Adrian Patucha pojawił się jedynie na krótkie zmiany w dwóch setach, jednak stabilna gra jego zespołu pozwoliła na końcowy triumf i kolejny sukces. Dukla Liberec obroniła bowiem tytuł mistrzowski.

Na podium czeskiej ekstraklasy nie udało się stanąć Robertowi Szczerbaniukowi. Zespół Polaka – ČEZ Karlovarsko przegrał w walce o brąz z ekipą Jihostroj Czeskie Budziejowice. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw, a rywale potrzebowali minimalnej liczby meczów, by ją zakończyć, a miało to miejsce w hali karlovarskiej drużyny. Dzavoronok i Michal Krisko robili wszystko, by przedłużyć walkę, jednak Jihostroj był za silny. W tym ostatnim meczu Robert Szczerbaniuk wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał dwa pełne sety, w ich czasie zdobywając 8 punktów.