Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne kontrowersje wokół Tiffany Pereiry de Abreu

Kolejne kontrowersje wokół Tiffany Pereiry de Abreu

fot. http://trentinocorrierealpi.gelocal.it

Historia transseksualnej siatkarki Tiffany Pereira de Abreu w siatkarskim środowisku wywołała prawdziwą burzę. Teraz władze Serie A2 zażądały przedstawienia dokumentacji, potwierdzającej kobiecość zawodniczki.

Ulegając presji klubów, władze żeńskiej Serie A2, w której swoje mecze rozgrywa klub Golem Software Palmi, którego zawodniczką jest Tiffany Pereira de Abreu, zażądały od klubu przedstawienia dokumentacji medycznej potwierdzającą zmianę płci zawodniczki. Dokumenty te już dawno miały być przedstawione Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej oraz włoskiej federacji siatkarskiej.Również władze ligi będącej zapleczem włoskiej ekstraklasy wezwały federację tego kraju do zdefiniowania i wprowadzenia nowych przepisów o udziale sportowców transpłciowych.

Tiffany Pereira de Abreu, a wcześniej Rodrigo miał na koncie występy m. in. w zespołach z ligi brazylijskiej czy francuskiej, gdzie bronił nawet barw obecnego mistrza, Paris Volley, jednak nie czuł się mężczyzną i w 2014 roku rozpoczął proces, aby stać się kobietą. Pod koniec procesu transformacji postanowił złożyć wniosek do FIVB o pozwolenie na oficjalną zmianę płci, który został pozytywnie rozpatrzony.

Abreu w lutym została zawodniczką żeńskiego zespołu Golem Software Palmi występującego w Serie A2. W swoim debiucie spisała się znakomicie, zgarniając nagrodę MVP, co wywołało burzę i dyskusję na temat jej kobiecości.

W specjalnym oświadczeniu władze klubu, którego zawodniczką jest Abreu, zapewniały, że posiadają wszelkie dokumenty potwierdzające, że jest kobietą, a w szczególności profil hormonalny, gdzie zgodne z przepisami są wszystkie limity ustanowione przez Międzynarodową Komisję Olimpijską.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved