Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejna zawodniczka opuściła KSZO Ostrowiec Św.

Kolejna zawodniczka opuściła KSZO Ostrowiec Św.

fot. mosir.ostrowiec.pl

Monika Kacprzak jest kolejną siatkarką, która w trakcie sezonu opuści pierwszoligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wcześniej uczyniło tak kilka innych siatkarek, a do zespołu dołączył juniorki ostrowieckiej SMS. Wprawdzie w tym sezonie już dwa kluby wycofały się z I ligi kobiet, ale wciąż nie wiadomo, czy KSZO przejdzie styczniową weryfikację Komisji Licencyjnej przy PZPS.

Erika Salanciova, Joanna Kapturska, Olgą Samul, Olga Pauliukouskaya oraz Justyna Kędziora to zawodniczki, które obecny sezon rozpoczynały w barwach KSZO, jednak z powodu zaległości finansowych rozwiązały swoje kontrakty i opuściły klub. Z klubem pożegnali się także trenerzy Łukasz Marciniak i Mikołaj Mariaskin oraz odpowiadająca za marketing i PR Paula Lesiak i fizjoterapeutka Karolina Grabda.Zespół przejął trener Marcin Cebo, a dołączyły do niego juniorki ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Z Tarnowa przeszła rozgrywająca Katarzyna Tkaczyk, a z Legionovii wypożyczono Kamilę Dydułę. To jednak nie koniec problemów KSZO – niedawno dotarła do nas informacja, że klub ma problem z rozliczeniami i audytem i może zostać wstrzymana miejska dotacja dla niego.

Dziś dowiedzieliśmy się, że z zespołem pożegnała się atakująca Monika Kacprzak, która jest kolejną siatkarką, która opuszcza KSZO w trakcie sezonu. Jak nas poinformował dyrektor Dawid Ogórek kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron z inicjatywy klubu. Powodem były zastrzeżenia sztabu szkoleniowego do formy sportowej zawodniczki.

Klub z Ostrowca Świętokrzyskiego do końca stycznia, podobnie jak wszystkie kluby szczebla centralnego, musi przejść przez kolejną weryfikację licencyjną. Między innymi powinien przedstawić oświadczenia wszystkich zawodniczek (również tych, które odeszły) o braku zaległości finansowych. Nie wiemy, jak KSZO poradzi sobie z tą przeszkodą, jednak przez pierwszy proces weryfikacyjny przed sezonem klub jakoś przeszedł…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved