Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejna siatkarka na dłużej w #VolleyWrocław

Kolejna siatkarka na dłużej w #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Libero, Karolina Pancewicz, będzie kontynuować karierę we wrocławskim klubie. Sezon 2019/2020 będzie jej drugim w Lidze Siatkówki Kobiet, wcześniej biało – zielone barwy reprezentowała w zespołach młodzieżowych.

Karolina Pancewicz to wychowanka MKS-u MOS Wrocław, która występowała w młodzieżowych drużynach #VolleyWrocław. Z dolnośląskim klubem zdobyła m.in. wicemistrzostwo Polski kadetek oraz brąz i wicemistrzostwo Polski juniorek. Została wybrana także najlepszą libero w Polsce podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w Dębicy w 2018 roku.Od sezonu 2018/2019 gra w zespole seniorek, a o pozycję pierwszej libero rywalizowała z Magdaleną Kuziak. W sumie wystąpiła w 35 setach, w każdym z nich pokazując się z bardzo dobrej strony.  – W poprzednim sezonie dużo się nauczyłam i czuję, że Wrocław może mnie jeszcze sporo nauczyć. To bardzo dobre miejsce na rozwój, któremu towarzyszy dobra atmosfera i życzliwi ludzie – tak pozostanie w drużynie z Wrocławia skomentowała Karolina Pancewicz, libero wrocławskiej drużyny.

– Karolina do seniorskiej drużyny trafiła jako wicemistrzyni kraju. Jesteśmy w klubie zadowoleni, jak poradziła sobie z przeskokiem z siatkówki młodzieżowej – do seniorskiej. Przekonani o dalszych możliwościach rozwoju naszej libero – zaproponowaliśmy przedłużenie umowy. Dzisiaj możemy cieszyć się z podpisania dokumentu i ogłosić, że Karolina zagra z nami w kolejnym sezonie – powiedziała Ewa Naryniecka, wiceprezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Dotychczas klub z Wrocławia ogłosił siedem siatkarek, co stanowić będzie połowę składu na sezon 2019/2020. W drużynie zagrają: Natalia Murek, Natalia Gajewska, Roksana Wers, Magdalena Soter, Aleksandra Rasińska, Klaudia Felak i Karolina Pancewicz. Zespół poprowadzi Wojciech Kurczyński.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved