Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejna nowa zawodniczka w Kaliszu

Kolejna nowa zawodniczka w Kaliszu

fot. Justyna Serafin

Energa MKS Kalisz nie zwalnia tempa. Po zakontraktowaniu Anny Miros i Eweliny Brzezińskiej kolejną nową siatkarką kaliskiego zespołu została Katarzyna Wawrzyniak. Rozgrywająca wcześniejszą część sezonu spędziła w pierwszoligowej Wiśle Warszawa.

Kaliski zespół zamyka tabelę Ligi Siatkówki Kobiet. W dwunastu meczach MKS zaledwie dwa razy odniósł zwycięstwo, gromadząc 5 punktów na swoim koncie. Już pod koniec grudnia na stanowisku trenera nastąpiła zmiana – Mariusza Wiktorowicza zastąpił Jacek Pasiński. W ostatnich dniach do drużyny dołączyły dwie skrzydłowe – Anna Miros, która dotychczas była liderką KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, oraz Ewelina Brzezińska, która ostatnio grała we włoskim klubie Sigel Pallavolo Marsala.Jak się okazuje, to nie jedyne wzmocnienia Energi MKS Kalisz. Do klubu powróciła po półrocznej przerwie rozgrywająca Katarzyna Wawrzyniak. 28-letnia siatkarka sezon 2018/2019 rozpoczęła w Wiśle Warszawa. Zawodniczka do początku rozgrywek wystąpiła we wszystkich meczach stołecznej drużyny, będąc jedyną rozgrywającą w składzie. Do Warszawy Wawrzyniak przeniosła się z Kalisza. Zawodniczka już trenowała z kaliską drużyną. Dotychczas na pozycji rozgrywającej Energa MKS Kalisz miał do dyspozycji Małgorzatę Sobolewską i Adriannę Budzoń.

Najbliższy mecz podopieczne trenera Jacka Pasińskiego rozegrają już w najbliższy piątek. Do Kalisza przyjedzie DPD Legionovia Legionowo. Po 12. meczach legionowianki mają o 10 punktów więcej niż ich najbliższe rywalki. W pierwszej części sezonu Legionovia wygrała 3:1.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved