Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejna nowa siatkarka w zespole z Tarnowa

Kolejna nowa siatkarka w zespole z Tarnowa

Trwa odkrywanie kart w składzie Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Na sezon 2019/2020. W środę klub poinformował, że do drużyny prowadzonej przez Michała Betleję trafi Natalia Strózik, która ma być jednym z filarów tarnowskiej ekipy.

Przypomnijmy, że Grupa Azoty PWSZ Tarnów bardzo dobrze radziła sobie w poprzednich rozgrywkach I ligi. drużyna prowadzona przez Michała Betleję dotarła aż do półfinału, w którym jednak musiała uznać wyższość Wisły Warszawa. Została jej więc walka o trzecie miejsce, ale nie zakończyła się ona sukcesem. Tarnowianki bowiem nie sprostały MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Musiały więc zadowolić się czwartym miejscem w lidze. Po zakończeniu sezonu nad zespołem zaczęły zbierać się czarne chmury. Jego byt był zagrożony, ale ostatecznie okazało się, że w Tarnowie nadal będzie siatkówka na I-ligowym poziomie.W międzysezonowej przerwie w drużynie zaszły jednak bardzo duże zmiany. Działaczom nie udało się utrzymać trzonu zespołu z poprzedniego sezonu. Współpracę z Grupą Azoty PWSZ przedłużyły jedynie: Marcelina Gliniecka i Magdalena Szabó (przyjmujące), Sabina Podlasek (atakująca), Maja Grodzka (środkowa), a także Aleksandra Kaczyńska (libero). Oznacza to, że w Tarnowie pojawi się sporo nowych zawodniczek, a trener Betleja będzie musiał prawie od początku składać poszczególne klocki tarnowskiej układanki.

Już wcześniej klub poinformował o pozyskaniu dwóch zawodniczek. Pierwszą z nich była doświadczona środkowa z Wisły Warszawa – Jowita Jaroszewicz, a drugą – Aleksandra Buczek, rozgrywająca, która w poprzednim sezonie reprezentowała 7R Solną Wieliczka. To jednak nie koniec wzmocnień tarnowskiej ekipy. Kolejną zawodniczką, która zagra w szeregach I-ligowca będzie Natalia Strózik. To zawodniczka, która siatkarskie szlify zbierała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, a następnie występowała w takich klubach jak BKS Bielsko-Biała, Budowlani Łódź, a ostatnio także w MKS-ie Kalisz, który powrócił do rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet. To niespełna 24-letnia zawodniczka, która występuje na pozycji przyjmującej. Siatkarka mierzy 185 cm wzrostu, a w Grupie Azoty PWSZ ma być jednym z filarów na przyjęciu wraz z Magdaleną Szabó.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved