Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ w nowej formule, bez polskich ekip i … obrońców tytułu

KMŚ w nowej formule, bez polskich ekip i … obrońców tytułu

fot. Bianka Sawoniuk

Od wielu miesięcy siatkarscy kibice żyją sezonem reprezentacyjnym, który jednak zbliża się do końca. Już za kilka tygodni do gry wrócą kluby, a jednym z najważniejszych wydarzeń tej zimy będą Klubowe Mistrzostwa Świata. Turniej rozegrany zostanie w nowej formule, który wyklucza obecność naszych ekip.

W dniach 3-8 grudnia 2019 roku rozegrane zostaną Klubowe Mistrzostwa Świata. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem w turnieju udział wezmą tylko cztery zespoły. Miejsce pozostaje nieznane. Zaproszone zostały dwie czołowe europejskie ekipy, które zmierzyły się w finale Ligi Mistrzów CEV, czyli Cucine Lube Civitanova oraz Zenit Kazań. Ponadto obejrzymy najlepszy zespół z Ameryki Południowej – Sada Cruzeiro oraz najlepszą ekipę Azji – Asia Shahrdari Varamin VC.Czterozespołowy format oznacza brak polskiego zespołu, a przecież w naszym kraju odbyły się dwie poprzednie edycje zawodów – wystąpiły zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii czy PGE Skry Bełchatów. Po raz ostatni nie mieliśmy swojego reprezentanta w 2016 roku. Zmniejszenie liczby zespołów skutkuje także brakiem… obrońcy tytułu, czyli Trentino Volley. Przed rokiem triumfował on we włoskim finale przeciwko Cucine Lube Civitanova (3:1).

Tym razem zespoły zagrają systemem „każdy z każdym” i w ten sposób wyłoniony zostanie najlepszy z nich. Po trzech kolejkach czekają nas półfinały – pierwszy zespół z czwartym, a drugi z trzecim.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved