Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ: Sada Cruzeiro obroniła tytuł

KMŚ: Sada Cruzeiro obroniła tytuł

fot. FIVB

Zaskakująco szybko zakończył się finał Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. Zenit Kazań zagrał jeden z najsłabszych meczów od dawna, starał się walczyć, ale przy tak doskonałej dyspozycji Sady Cruzeiro okazał się bezradny i nie ugrał nawet seta. Szczególnie jednostronny był set trzeci. Rywale przeważali głównie w ataku. To trzeci tytuł dla Sady Cruzeiro w historii tych rozgrywek. Rok temu Sada także mierzyła się w finale z Zenitem, więc rewanż okazał się nieskuteczny.

Finał od udanego ataku rozpoczął Evandro, a po ataku Simona i asie serwisowym Evandro Sada Cruzeiro przeważała już 6:4. Błąd własny ekipy z Brazylii spowodował, że na tablicy zrobiło się 9:9. Sada Cruzeiro za sprawą Evandro znów odskoczyła na dwa punkty. Rodriguinho i Evandro dali brazylijskiej ekipie prowadzenie 19:15. Dobra zagrywka Butki pozwoliła Zenitowi Kazań zbliżyć się na 20:22, ale seta zakończył atak Isaca i błąd własny rosyjskiego zespołu.

Dobre akcje m.in. Wilfredo Leona w ataku i na zagrywce dały Zenitowi prowadzenie 7:4. Rywale jednak wygrywając kolejne akcje przy zagrywce Evandro, nie tylko szybko wyrównali, ale i wyszli na jednopunktowe prowadzenie (8:7). Kilka minut później Sada Cruzeiro zdołała wypracować sobie trzypunktową przewagę, wykorzystując dobrą dyspozycję swojego atakującego Rodriguinho i kolejne błędy rywali (12:9). Z chwilową pomocą Zenitowi przyszła zagrywka, przy serwisie Michajłowa Zenit Kazań wyrównał na 14:14, a po asie Leona prowadził 16:15. Kolejne już błędy własne rywali oraz atak Simona spowodowały, że było 19:17 dla Sady Cruzeiro, a kiedy w aut uderzył Michajłow – 21:18. Poskutkował czas wzięty przez Władimira Aleknę, bowiem różnica stopniała do jednego punktu. Atak Isaca i as Leala dał Sadzie Cruzeiro prowadzenie 24:21, ale sytuację próbował ratować zagrywką Michajłow. Bezskutecznie, bowiem po ataku Evandro ekipa z Brazylii prowadziła już w meczu 2:0.Początek seta trzeciego był wyrównany, kiedy udanie zaatakował Wilfredo Leon, było 4:4, a po zbiciach Wolwicza 6:6 i 8:8. Środkiem grali także i siatkarze Sady, wykorzystując chociażby Isaca. Dopiero atak, a następnie udany potrójny blok (Simon, Leal, Rodriguinho) pozwolił ekipie Sady Cruzeiro odskoczyć na 13:11, a kiedy m.in. potężnie ze środka uderzył Simon, było już 16:12. Zenit Kazań był w tym meczu coraz bardziej bezradny, atak i serwis Leala dały wynik 20:14. Między innymi zepsuty serwis Michajłowa i kolejny atak Leala dały wynik 24:15. Ostatnia akcja doskonale zobrazowała grę Zenitu Kazań w tym meczu, był to nieudany atak Maksima Michajłowa (25:15).

Sada Cruzeiro – Zenit Kazań 3:0
(25:21, 25:23, 25:15)

Składy zespołów:
Sada Cruzeiro:  Evandro (14), Leal (13), Isac (10), Simon (7),  Leao (3), William, Serginho (libero) oraz Leonardo, Fernando i Renan
Zenit: Leon (13), Michajłow (10), Anderson (5), Wolwicz (3), Butko (1), Aszczew, Werbow (libero) oraz Gucaluk (1), Siwożelez i Kobzar

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved