Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ: Pewna wygrana Zenitu Kazań

KMŚ: Pewna wygrana Zenitu Kazań

fot. Katarzyna Antczak

Znakomicie rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata rozpoczęli siatkarze Zenitu Kazań. Ubiegłoroczni finaliści turnieju do triumfu nad Personal Bolivar potrzebowali trzech setów. Jedynie na początku trzeciej partii nieco oddali oni pola rywalom, ale szybko odzyskali swój rytm gry i ostatecznie pewnie triumfowali, zachowując czyste konto.

Spotkanie rozpoczęło się od w miarę wyrównanej gry i dopiero autowy atak Theo Lopesa dał dwa oczka przewagi mistrzom Rosji. Potem jednak dwa skuteczne bloki ekipy z Bolivaru pozwoliły doprowadzić do remisu po 8. Walka zaczęła toczyć się punkt za punkt, a po obu stronach dobrze funkcjonowały akcje ze skrzydeł (12:12). Kiedy długą wymianę skończył Maksim Michajłow, a na lewej flance zatrzymany został Lopes, to rosyjski zespół zapewnił sobie trzy oczka przewagi (18:15). Ta część seta zdecydowanie należała do Zenitu Kazań, który po potężnym ataku Michajłowa miał piłkę setową. Drużynie z Argentyny udało się jeszcze obronić dwa setbole, ale po przerwie dla szkoleniowca Zenitu skuteczne zbicie zakończyło premierową odsłonę.Druga partia również rozpoczęła się od walki punkt za punkt i chociaż po dotknięciu siatki przez Rosjan to rywale prowadzili 6:4, to Zenit Kazań błyskawicznie odrobił starty i po bloku Wilfredo Leona był lepszy o dwa oczka (10:8). Milos Nikić skuteczną kontrą wyrównał jeszcze wynik na tablicy wyników i gra ponownie zaczęła się toczyć punkt za punkt. Aleksander Butko nie bał się raz na jakiś czas uruchomić akcji środkiem i po zbiciu Aleksieja Samojlenki mistrzowie Rosji cały czas utrzymywali dwupunktowy dystans (17:15). Artiom Wolwicz dołożył udany blok, a Samojlenko popisał się wygrywającym serwisem (22:17). Ostatni akcent w tej partii należał zaś do Wilfredo Leona (25:19).

Tym razem pierwsze momenty kolejnej odsłony należały do Personal Bolivar, który po asie serwisowym Lopesa prowadził 5:2. Dobrą zagrywką odwdzięczył się także Samoljenko, a w ofensywie rządził i dzielił Leon (6:6). Swoje na prawym skrzydle robił także Michajłow i szybko prowadzenie leżało już po stronie podopiecznych Władimira Alekny. Z rosyjskim blokiem nie mogli poradzić sobie siatkarze z Ameryki Południowej (8:11) i szczęśliwy serwis Aleksandra Butki tyko podwyższył przewagę teamu z Kazania (13:9). Potem jednak skuteczne kontry zespołu prowadzonego przez Javiera Webera pozwoliły mu nawiązać kontakt punktowy (12:13), niewiele brakowało, aby doprowadzić do remisu, jednak za każdym razem przeciwnicy udanie obijali blok (14:16). Zenit nieprzerwanie brylował w ofensywie, a problemy z przyjęciem argentyńskiego zespołu przybliżały mistrzów Rosji do końcowego triumfu. Dwa bloki w końcówce praktycznie rozstrzygnęły losy tego spotkania (23:16), a popsuta zagrywka dokończyła dzieła (25:17).

Zenit Kazań – Personal Bolivar 3:0
(25:20, 25:19, 25:17)

Składy zespołów:
Zenit: Anderson (3), Wolwicz (5), Leon (13), Butko (2), Samojlenko (14), Michajłow (18), Werbow (libero) oraz Pantielejmonienko (1)
Personal: Gauna (2), Penczew (8), Lopes (9), Nikić (4), Crer (7), Galdon (1), Gonzalez (libero) oraz Lioca, Garcia i Hernandez (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B KMŚ siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved