Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ M: UPCN nie dał szans rywalowi

KMŚ M: UPCN nie dał szans rywalowi

W pierwszym dniu Klubowych Mistrzostw Świata w grupie B rozegrano tylko jeden mecz. Po dwóch stronach siatki stanęły zespoły Minas Tenis Clube oraz ekipa UPCN z argentyńskiego San Juan. Zespołem zdecydowanie lepszym okazał się brązowy medalista poprzedniego turnieju – UPCN. Argentyńczycy w żadnej z trzech partii nie mieli problemów z pokonaniem rywala, zapisując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w Betim.

Pierwsza odsłona spotkania w grupie B pomiędzy Minas Tenis Clube a UPCN przez większą część była w miarę wyrównana. Chociaż faworytem tego pojedynku byli gracze argentyńskiego zespołu, to dopiero imponujący podwójny blok dał im dwa oczka przewagi w połowie premierowej partii (15:13). UPCN z akcji na akcję grało coraz lepiej (21:17) i chociaż w końcówce seta siatkarzom MTC udało się obronić dwa setbole, to inauguracyjna część meczu padła łupem Argentyńczyków (25:22).

Ekipa z San Juan na początku drugiego seta miała już trzypunktową przewagę (6:3), na co pozwoliła jej dobra postawa w bloku. Czapą odpowiedzieli jednak także gracze ekipy z Brazylii, nawiązując z rywalem kontakt punktowy (9:10). UPCN szybko powróciło do swojej skutecznej gry (15:11) i wykorzystywało każde potknięcie rywali (18:13). W końcowej części seta Valerio Vermiglio wykorzystywał ofensywę swojej drużyny, a całą odsłonę udanym kontratakiem zakończył Nikołaj Uszikow (25:18).

Po wyrównanym początku w wykonaniu obu ekip po raz kolejny przewagę wypracowali sobie gracze klubu z Argentyny (9:5). W polu zagrywki pojawił się Gustavo Bonatto i popisał się świetną serią serwisów, które pozwoliły jego ekipie jeszcze powiększyć prowadzenie (14:8). Inicjatywa cały czas leżała po stronie Argentyńczyków, a swoją grę ustawili głównie posyłanymi raz po raz atomowymi zagrywkami (18:10). Pojedyncze udane akcje MTC to było za mało, aby przeciwstawić się wyraźnie lepiej dysponowanym graczom argentyńskiego zespołu (16:21). Po bloku Uszikowa drużyna z San Juan była coraz bliżej zwycięstwa (23:16), a autowy serwis MTC dał jej zwycięstwo w secie i w całym meczu.

MTC – UPCN 0:3
(22:25, 18:25, 18:25)

MTC: Wesz (9), Gelinski (2), Fuchs (7), Flavio (4), Bisset (14), Silva P. (5), Nascimento (libero) oraz Batista (libero), Coelho, Silva T., Neto, De Jesus i Sobrinho
UPCN: Vermiglio (1), Uszikow (12), Bonatto (8), Lazo (6), Filardi (5), Ramos (11), Gorrocq (libero) oraz Guzman, Alvarez (3) i Scholtis (1)