Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ M: Brązowy medal dla Zenitu Kazań

KMŚ M: Brązowy medal dla Zenitu Kazań

fot. fivb-org

W meczu o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata mężczyzn katarski Al-Rayyan Sports Club rywalizował z Zenitem Kazań. Rosjanie nie pozostawili żadnych złudzeń przeciwnikom i pewnie triumfowali 3:0. W żadnym z setów ich przewaga ani na moment nie była zagrożona.

Siatkarze Zenitu Kazań byli zdecydowanym faworytem meczu o brązowy medal i od pierwszych minut to potwierdzili. Szybko wypracowali przewagę, grali dobrze w polu serwisowym, a na siatce kończyli ataki w pierwszej akcji. W katarskiej ekipie brakowało lidera, który wziąłby na siebie ciężar zdobywania punktów. Pojedyncze zbicia było to zdecydowanie zbyt mało, by myśleć o przejęciu inicjatywy. Al-Rayyan Sports Club walczył, ale 25:21 triumfował Zenit.Po zmianie stron przewaga Rosjan jeszcze się uwydatniła, Cwetan Sokołow i Earvin Ngapeth utrzymywali wysoką skuteczność w ataku. I choć gracze Zenitu nie ustrzegli się błędów, to przyniosły one rezultat w postaci punktów w zagrywce. Katarczykom brakowało argumentów, by przejąć inicjatywę, a ich rywale realizowali założenia taktyczne i pewnie zmierzali do triumfu. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła byli lepsi, największa przewaga była widoczna w ataku oraz w polu serwisowym. Nic dziwnego, że triumfowali ostatecznie 25:18 i 25:17, sięgając ostatecznie po brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata.

Al-Rayyan Sports Club – Zenit Kazań 0:3
(21:25, 18:25, 17:25)

Składy zespołów:
Al-Rayyan: Ferreira (9), Vukasinovic (7), Stevanovic (5), Abunabot (5), De Souza Costa (4), Faye (1), Ouertani (libero)
Zenit: Sokołow (14), Ngapeth (10), Wolwicz (5), Kononow (4), Michajłow (2), Butko, Golubew (libero) oraz Woronkow (12), Surmaczewskij (4), Zemczenok (2), Alekno (1)

Zobacz również:
Wyniki Klubowych Mistrzostw Świata mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved