Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Vakifbank wygrał grupę A

KMŚ K: Vakifbank wygrał grupę A

W ostatnim dniu rozgrywek grupowych Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek o pierwsze miejsce w grupie A zmierzyły się zespoły Vakifbanku Stambuł i Minas Tenis Clube. Górą była drużyna z Turcji. W meczu o 3. miejsce chiński Zhejiang pokonał po tie-breaku Volero Le Cannet z Francji.

Mecz pomiędzy Vakifbankiem Stambuł a Minas Tenis Clube decydował o pierwszym miejscu w grupie A Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek. Już pierwszy set pokazał, że naprzeciwko siebie stanęły dwa bardzo wyrównane zespoły. W końcówce lepsze okazały się zawodniczki Vakifbanku, które wygrały 25:23. Jeszcze więcej emocji było w secie drugim, który kończyła zacięta walka na przewagi. W samej końcówce znów więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego, które pokonały rywala 30:28. Tylko trzeci set był już jednostronny i zakończył się zwycięstwem zespołu ze Stambułu 25:18. Vakifbank w sobotnim półfinale zagra więc z brazylijskim Praia Clube, a Minas Tenis zmierzy się z Eczacibasi Stambuł.

W zwycięskim zespole najwięcej punktów, bo 18, zdobyła w tym spotkaniu Ting Zhu. W zespole brazylijskim cztery punkty mniej miała Gabriela Braga Guimaraes. Wygraliśmy mecz z bardzo dobrym zespołem. Byłem naprawdę pod wrażeniem ich gry. Nasze przyjęcie nie było na wysokim poziomie, przez co nieco męczyliśmy się w ataku, ale ostatecznie rozwiązaliśmy ten problem, stawiając dobry blok i dzięki atakom Ting Zhu w końcówkach – mówił po meczu trener Giovannni Guidetti.Gdzieś zagubiliśmy nasz instynkt zwycięzcy w końcówkach dwóch pierwszych setów. W trzeciej partii utknęliśmy w jednym ustawieniu i oddaliśmy w nim sporo punktów przeciwniczkom – dodał trener Stefano Lavarini, który prowadzi brazylijską drużynę.

Vakifbank Stambuł (TUR) – Minas Tenis Clube (BRA) 3:0
(25:23, 30:28, 25:18)

Vakifbank: Zhu (18), Rasić (12), Slöetjes (7), Robinson (6), Ozbay (3) Gunes, Orge (libero) oraz Karakurt (6), Caliskan (3), Senoglu (1), Aykac (libero), Gulubay i Cebecioğlu
Minas: Gabi (14), Bruna Honorio (9), Cristina (8), Mara (7), Natalia (6), Macris, Leia (libero) oraz Maria Luisa (2), Bruna Rocha (2), Lana (1) i Georgia

W meczu o trzecie miejsce w grupie reprezentujący gospodarzy Zhejiang pokonał francuski Volero Le Cannet 3:2. Pierwszy set padł łupem siatkarek z Europy, ale Chinki szybko wyrównały. Volero dzięki dobrej grze Gergany Dimitrowej (18 pkt.) oraz Angeliny Lazarenko (17 pkt.) ponownie objął prowadzenie, a w czwartym secie był bardzo bliski zwycięstwa. Zhejiang przechylił jednak szalę zwycięstwa w końcówce na swoją stronę i doprowadził do tie-breaka. W decydującej partii gospodynie wygrały 16:14 i to one zajęły miejsce trzecie. W zwycięskiej drużynie aż 34 punkty zdobyła Yanhan Liu.

Zhejiang Women’s Volleyball Club (CHN) – Volero Le Cannet (FRA) 3:2
(16:25, 25:19, 19:25, 26:24, 16:14)

Zhejiang: Yanhan Liu (34), Hanyu Yang (17), Kaiyi Ren (15), Yuezhou Zhu (7), Na Wang (4), Ying Li, Mengjie Wang (libero) oraz Jiarong Shen (2), Mengyue Wang (1) i Yuxiao Jiang
Volero: Dimitrowa (18), Lazarenko (17), Bjelica (15), Unternährer (15), Hasanowa (8), Mori (6), Giardino (libero) oraz Todorowa (5), Ortschitt, Blanco i Kornienko

Tabela grupy A KMŚ siatkarek

zwycięstwapunktysety
1.Vakifbank Stambuł (TUR)3-099:0
2. Minas Tenis Clube (BRA)2-156:6