Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ K: Trzysetowe starcie w meczu o 7. miejsce

KMŚ K: Trzysetowe starcie w meczu o 7. miejsce

Przedostatni mecz rywalizacji kobiet w Manili nie był wielkim widowiskiem. Bangkok Glass w trzech setach pokonał gospodynie. Siatkarki PSL-F2 Logistics Manila jedynie w drugim secie były w stanie dotrzymać kroku rywalkom. Finalnie to przyjezdne bez większych problemów przechyliły szalę zwycięstwa na swoja stronę i to zespół z Bangkoku zakończył rywalizację na 7. miejscu.

Przyjezdne już od pierwszych akcji meczu zdominowały rywalki, przy stanie 4:1 trener gospodyń musiał sięgać po pierwszą przerwę na żądanie, po wznowieniu gry sytuację miejscowych nieco poprawiła Jaja Santiago (5:2). Nie był to początek wyrównanej rywalizacji, bloki na Morales zwiększyły jeszcze dystans punktowy (10:5). Miejscowe grały zrywami, próbując się zrehabilitować za potknięcia w ataku, Morales zapunktowała jeszcze zagrywką, jednak pięciopunktowy dystans utrzymywał się na dłuższej przestrzeni seta (15:10) do czasu, kiedy do głosu doszła liderka gości – Frazier. Przewaga na siatce w kontratakach miała odzwierciedlenie na tablicy wyników i Bangkok Glass w końcówce prowadził 18:11. Tej przewagi przyjezdne nie zmarnowały, wygrywając 25:16.

Nieco bardziej wyrównana już od pierwszych akcji była druga partia spotkania. Z tonu nie spuszczała Stalzer, co pozwalało gospodyniom dotrzymywać kroku przeciwniczkom (6:6). Gra na styku trwała dość krótko, po raz kolejny sygnał do ataku ekipie z Bangkoku dała Thinkaow i było już 9:7. Szkoleniowiec gości popisywał się również czujnością przy proszeniu o wideoweryfikację, a gorsze chwile na placu gry znów miała Morales i było już 14:11. Bloki Santiago przeplatały jeszcze celne zagrania Frazier (18:15). Miejscowe wyraźnie wyciągnęły wnioski z przegranej w odsłonie premierowej, tym razem nie pozwoliły rywalkom na tak wiele, niwelując dystans (20:18). W końcówce partii nie zabrakło emocji, bowiem po punktowym zagraniu Stalzer było już 21:22. W końcówce siatkarki obu ekip nie ustrzegły się błędów, więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, kropkę nad i postawiła Thidarat.

Wyrównana końcówka drugiego seta wyraźnie tchnęła nadzieję w zespół z gospodyń. Tym razem to siatkarki z Manili mogły się pochwalić imponującym startem i przewagą 4:1. Zapędy rywalek bezbłędnie stłumiła Frazier. To właśnie najlepiej punktująca zespołu z Bangkoku bezlitośnie gnębiła rywalki swoim serwisem, przy stanie 13:8 wszystko wskazywało na to, że sytuacja już się unormowała i wygrana Bangkok Glass w tej partii będzie już tylko formalnością. Z porażką nie zamierzała jednak pogodzić się Santiago, zdobywczyni 11 oczek w meczu po raz kolejny zdołała jeszcze zmniejszyć przepaść punktową (16:14). Decydująca faza partii to jednak wymiana sił w ataku, przemawiająca na korzyść gości i wygrana przyjezdnych 25:20 i 3:0 w całym meczu.

PSL-F2 Logistics Manila – Bangkok Glass 0:3
(16:25, 23:25, 20:25)

PSL-F2 Logistics Manila: Santiago (11), Stalzer (8), Niemer (7), Morales (6), Niuchałowa (6), Fajardo, Fakuda (libero) oraz Gonzaga (5), Aereen Reyes (3), Boonlert, Krivets i J. Reyes (libero)
Bangkok Glass: Frazier (12), Phengvechai (11), Nguyen (11), Thinkaow (9), Apinyapong (7), Guedpard (1), Changkeaw (libero) oraz Montripila (3), Supamool (2), Balee i Kodrueang (libero)