Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Tie-break dla Pomi Casalmaggiore

KMŚ K: Tie-break dla Pomi Casalmaggiore

Włoski zespół Pomi Casalmaggiore po porażce w pierwszym swoim meczu w Klubowych Mistrzostwach Świata w Manili w drugim pokonał po zaciętej walce w tie-breaku brazylijską drużynę Rexona-Sesc Rio. Oba zespoły mają po jednej wygranej i jednej porażce, jednak to Brazylijki mają o dwa punkty więcej w tabeli od rywalek.

Pomi Casalmaggiore w swoim pierwszym meczu w stolicy Filipin przegrało 0:3 z Eczacibasi Stambuł. Również początek drugiego meczu nie był dla włoskiego zespołu najlepszy, bowiem Rexona pewnie wygrała pierwszego seta do 17. W drugiej partii jednak obraz gry zaczął się zmieniać, głównie za sprawą skutecznej Samanthy Fabris. Włoszki wygrały do 20, jednak trzeciego seta rozpoczęły od stanu… 0:4. Szybko jednak odrobiły straty i w końcówce wypracowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca.

W czwartym secie wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Od tego momentu Rexona zdobyła serię punktów i wyszła na prowadzenie 18:11. Brazylijki nie oddały już prowadzenia i wygrywając do 19, doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii Pomi długo prowadziło, jednak w końcówce dało się dogonić (11:11). Ostatnie piłki rozgrzały zarówno publiczność, jak i zawodniczki do czerwoności. Każda z drużyn miała w górze piłki meczowe, ostatecznie jednak po błędzie zawodniczek Rexony, a następnie skutecznym bloku na Gabrieli Guimaraes 18:16 wygrał zespół Pomi Casalmaggiore.

Pomi Casalmaggiore – Rexona-Sesc Rio 3:2
(17:25, 25:20, 25:20, 19:25, 18:16)

Pomi: Fabris (24), Bosetti (16), Stevanović (13), Gibbemeyer (10), Lloyd (5), Tirozzi (5), Sirressi (libero) oraz Bacchi (3), Perić, Turlea, Guerra i Susić
Rexona: Gabriela (29), Buijs (18), Cristina (9), Monique (8), Carolina (8), Roberta, Fabiana (libero) oraz Heloiza (9), Bidias, Camila i Andressa