Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

KMŚ K: Tie-break dla Eczacibasi, będzie włosko-turecki finał

fot. fivb-org

Eczacibasi Stambuł zmierzy się w finale Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet z Imoco Volley Conegliano. Turczynki pokonały Igor Gorgonzola Novara po zaciętym meczu i tym samym będziemy mieli okazję oglądać jak historia zatacza koło, bowiem turniej rozpoczęło spotkanie właśnie Imoco z Eczacibasi i mecz tych samych zespołów zakończy jutro zmagania w mistrzostwach.

Pierwszy set nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii siatkówki. Od początku tempo narzuciły Turczynki i spokojnie kontrolowały przebieg partii. Pierwsze piłki setowe miały już przy stanie 24:17, ale Włoszki postanowiły na koniec wrócić do gry, żeby kolejną odsłonę zacząć w nieco lepszych nastrojach. Odrobiły cztery punkty, ale na więcej już siatkarki Eczacibasi im nie pozwoliły, wygrywając do 21.Druga partia była już bardziej wyrównana, a prym na boisku wiodły atakujące obu zespołów – Jovana Brakocevic po stronie Novary i Tijana Boskovic w ekipie ze Stambułu. Po mocnym uderzeniu w pierwszym secie, Turczynki spuściły nieco z tonu i zaczęły popełniać sporo błędów własnych. Skrzętnie wykorzystały to Włoszki, które wygrały minimalnie tę odsłonę do 23.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry, ale nie trwało to długo.  Tym razem to Włoszki zaczęły popełniać błędy, a siatkarki Eczacibasi górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobrze funkcjonował turecki blok i zawodniczki znad Bosforu szybko odjechały rywalkom najpierw na 16:9, a chwilę później już na 20:10. Novarze nie pomogło pojawienie się na parkiecie Zuzanny Góreckiej, czy Izy Mlakar. Włoszki zostały zdeklasowane w tej partii 25:11.

Czwartą odsłonę siatkarki z Novary rozpoczęły mocno zmobilizowane i szybko objęły dwupunktowe prowadzenie, które kontrolowały i zdołały powiększyć do 13:9 głównie za sprawą Chirichelli  Vasilevej. Włoszki konsekwentnie pilnowały przewagi, choć zawodniczki ze Stambułu robiły wszystko, aby dogonić rywalki. W pewnym momencie doszły je na dwa punkty i zapowiadała się ciekawa końcówka (19:17). Zespół z Półwyspu Apenińskiego nie popełnił jednak wcześniejszych błędów i nie stracił koncentracji, zwyciężając czwartą partię 25:23 i doprowadzając do tie-breaka.

Decydującego seta lepiej rozpoczęły Turczynki, obejmując prowadzenie 4:1, a w roli głównej wystąpiła w tej części Boskovic, która udanie atakowała i zanotowała skuteczny blok. Następne dwie akcje padły łupem Włoszek, ale za chwilę znów przewaga Eczacibasi wzrosła do trzech punktów (7:4). Czas uciekał, a w grze Novary nie widać było przesłanek do walki o zwycięstwo w tym meczu i awans do finału. W końcu nastąpił zryw Włoszek i odrobiły dwa punkty (7:9), ale wciąż to siatkarki ze Stambułu były w lepszej sytuacji. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 12:9 dla Turczynek, powoli można było zapisywać je w składzie finału obok Imoco, ale o challenge poprosił trener Novary i go wygrał, a chwilę później błąd popełniły rywalki i tie-break zaczął się od nowa (11:11).  Końcówkę lepiej rozegrały siatkarki Eczacibasi i to one awansowały do finału.

Igor Gorgonzola Novara – Eczacibasi Vitra Stambuł 2:3
(21:25, 25:23, 11:25, 25:23, 13:15)

Składy zespołów:
Novara: Brakocevic (26), Courtney (7), Chirichella (15), Hancock (5), Arrighetti (5), Vasileva (11), Sansonna (libero) oraz Mlakar (1), Napodano, Di Iulio, Górecka
Eczacibasi: Boškovic (31), Gibbemeyer (10), Guveli (2), Kim (18), Pereira (17), Lloyd (2), Akoz (libero) oraz Sahin, Arici (9), Baladin (1), Kılıç

Zobacz również:
Wyniki Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved