Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Pomi Casalmaggiore w półfinale

KMŚ K: Pomi Casalmaggiore w półfinale

W swoim ostatnim meczu grupowym Pomi Casalmaggiore potrzebowało wygranej, by awansować do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Włoski zespół w trzech setach rozprawił się z gospodyniami rozgrywanego w stolicy Filipin turnieju.

Mecz Pomi Casalmaggiore z PSL-F2 Logistic Manila nie miał zbyt długiej historii. Włoski zespół już od samego początku narzucił swoje warunki gry i szybko wyszedł na prowadzenie 12:5. Rywalki często popełniały proste błędy, po jednym z nich przewaga Pomi wynosiła już 10 punktów (18:8). W końcówce włoski zespół jednak stracił koncentrację i nieco swojej przewagi, jednak po atakach Lucii Bosetti i Samanty Fabris pewnie wygrał 25:19.

W drugim secie przewaga podopiecznych Giovanniego Caprary była jeszcze wyraźniejsza. Już na początku Pomi zbudowało sobie ogromną przewagę (14:4), którą spokojnie utrzymywało do końca seta, wygrywając wysoko do 15. Zupełnie inny przebieg miał set trzeci, w którym dość niespodziewanie do głosu doszły gospodynie turnieju. PSL prowadziło 10:6, potem 17:12 i dopiero od tego momentu włoski zespół rzucił się do odrabiania strat. Pomi szybko doprowadziło do remisu 20:20, a w końcówce doświadczone zawodniczki włoskiego klubu już nie dały sobie wydrzeć wygranej.

PSL-F2 Logistics Manila – Pomi Casalmaggiore 0:3
(19:25, 15:25, 21:25)

PSL: Santiago (11), Niemer (9), Stalzer (9), Morales (3), Njuchałowa (3), Fajardo (2), Fukuda (libero) oraz Gonzaga (1), Daquis, Boonlert, Reyes M. i Reyes J. (libero)
Pomi: Bosetti (16), Tirozzi (14), Fabris (9), Stevanović (9), Gibbmeyer (4), Perić (1), Sirressi (libero) oraz Turlea (2)