Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Półfinaliści już znani – dwie drużyny z Turcji i dwie z Brazylii

KMŚ K: Półfinaliści już znani – dwie drużyny z Turcji i dwie z Brazylii

Drugi dzień rozgrywek grupowych Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek wyłonił wszystkich czterech półfinalistów. Z grupy A do czołowej czwórki turnieju awansowały już Vakifbank Stambuł oraz Minas Tenis Clube, w grupie B najlepsze są Eczacibasi Stambuł i Praia Clube. W półfinałach i meczach o miejsca czeka nas więc rywalizacja turecko-brazylijska.

W grupie A rywalizację drugiego dnia rozpoczął mecz Vakifbanku Stambuł z francuskim Volero Le Cannet. Vakifbank większe kłopoty miał tylko w pierwszej partii, wygranej do 21. W drugim i trzecim secie turecki zespół wygrał wyraźnie i zapewnił sobie awans do półfinału. Świetne spotkanie w barwach Vakifbanku zaliczyła Ting Zhu, która zdobyła 23 punkty, 16 na swoim koncie miała Ebrar Karakurt. W zespole francuskim na wyróżnienie zasłużyła tylko Ana Bjelica, która punktowała 15 razy. – Jestem bardzo zadowolony z poziomu koncentracji mojego zespołu w tym meczu.Graliśmy przeciwko naprawdę dobrej drużynie i musieliśmy ciężko walczyć o każdy punkt – mówił po meczu trener Vakifbanku, Giovanni Guidetti.

Drugie spotkanie w tej grupie pomiędzy chińskim Zhejiang i brazylijskim Minas Tenis Clube rozpoczął się wyśmienicie dla zespołu z Ameryki Południowej, który w pierwszym secie rozbił rywala do 12. Chwila dekoncentracji w kolejnej partii kosztowała brazylijski zespół utratę seta – tym razem Chinki kazały się lepsze. W kolejnych dwóch partiach Minas Tenis już był nie do zatrzymania. Wygrane do 10 i do 17 dały zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1 i awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata.  Liderką brazylijskiej drużyny była Gabriela Braga Guimaraes (28 punktów). Piątkowy mecz z Vakifbankiem zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie A.

Vakifbank Stambuł – Volero Le Cannet 3:0
(25:21, 25:15, 25:17)

Vakifbank: Zhu (23), Karakurt (16), Robinson (12), Gunes (9), Rasić (4), Ozbay (1), Orge (libero)
Volero: Bjelica (15), Unternährer (8), Hasanowa (6), Lazarenko (4), Dimitrowa (4), Mori (3), Giardino (libero) oraz Todorowa (1), Ortschitt i Kornienko

Zhejiang Women’s Volleyball Club (CHN) – Minas Tenis Clube (BRA) 1:3
(12:25, 25:21, 10:25, 17:25)

Zhejiang: Yanhan Liu (11), Hanyu Yang (7), Ying Li (5), Kaiyi Ren (5), Na Wang (2), Mengyue Wang, Mengjie Wang (libero) oraz Yuezhou Zhu (8), Jiarong Shen (1), Yuxiao Jiang i Jiali Lan
Minas: Gabi (28), Mara (11), Natalia (11), Caroline (9), Bruna Honorio (6), Macris (3), Leia (libero) oraz Maria Luisa (8), Georgia i Bruna Rocha

Poznaliśmy również już obu półfinalistów Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek z grupy B. Drugie zwycięstwa odniosły Eczacibasi Stambuł i Praia Clube z Brazylii i zapewniły sobie awans do czołowej czwórki turnieju.

Praia Clube w trzech szybkich setach uporał się z kazachskim Altayem, nie pozwalając rywalkom w żadnej partii zbliżyć się nawet do granicy 20 punktów. Świetne spotkanie rozegrała Nicole Fawcett, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 19 punktów. 14 oczek miała na swoim koncie Fernanda Rodrigues, 13 Fabiana Claudino. W zespole Altayu 11 punktów zdobyła Sana Anarkułowa, o punkt mniej Natalia Mammadowa. Zagraliśmy dobre zawody. Zawodniczki były skupione na założeniach taktycznych, mieliśmy dobrą zagrywkę. Dobrze działał nasz system obrony, blokujące dały się we znaki rywalkom. Zespół gra coraz lepiej i to jest według mnie najważniejsze w tym turnieju – przyznał po meczu trener brazylijskiej drużyny Paulo Barros junior.

Również Eczacibasi nie miało zbyt wielu kłopotów z pokonaniem Supreme Chonburi z Tajlandii. Turecki zespół wyraźnie dominował na boisku i z dużą przewagą wygrywał kolejne sety. Duża w tym zasługa Tijany Boškovic, która w tym spotkaniu zdobyła 16 punktów. O trzy mniej na swoim koncie miała Yeon Koung Kim. Podopieczne trenera Marco Motty są aktualnie liderkami tabeli grupy B i w ostatnim meczu zagrają o pierwsze miejsce z Praia Clube. – Wychodząc na boisko miałyśmy plan i dobrze go wykonałyśmy – mówiła po meczu Jordan Larson.Rywalki to dobry zespół, gra przeciw nim zawsze jest ciekawa, bo mają świetną obronę i nigdy nie wiesz, jaką kombinację zaprezentują – dodała kapitan tureckiej drużyny.

Praia Clube (BRA) – Altay Volleyball Club (KAZ) 3:0
(25:14, 25:16, 25:17)

Praia: Fawcett (19), Fernanda (14), Fabiana (13), Ana Carolina (8), Michelle (7), Lloyd (4), Suelen (libero)
Altay: Anarkułowa (11), Mammadowa (10), Dobryszewskaja (7), Szarszakowa (5), Anikonowa (2), Sarsenbajewa, Popović (libero) oraz Oryntajewa (1) i Akiłowa
Supreme Chonburi (THA) – Eczacibasi Vitra Stambuł (TUR) 0:3
(15:25, 11:25, 17:25)

Supreme: Srithong (11), Apinyapong (6), Thinkaow (5), Nuanjam (4), Poomjaroen (1), Sang-Ob, Pairoj (libero) oraz Pannoy (libero), Sittisad (3), Sangpan (1) i Sooksod
Eczacibasi: Boškovic (16), Kim (13), Larson (8), Gibbemeyer (7), Kiliçli (7), Alikaya (3), Akoz (libero) oraz Isailoglu (3), Arici (2), Yilmaz (2), Onal (1) i Dilik