Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Pewne wygrane Volero i Dinama

KMŚ K: Pewne wygrane Volero i Dinama

W popołudniowej sesji Klubowych Mistrzostw Świata znów lepsze okazały się drużyny z Europy. Dinamo Moskwa pokonało 3:0 Hisamitsu Kobe i wciąż liczy się w walce o awans. W grupie B drugie zwycięstwo na swym koncie zapisały siatkarki Volero Zurych, które przewodzą tabeli.

Spotkanie Nec Red Rockets z Volero rozpoczęło się dość niespodziewanie, bowiem to zespół z Zurychu od początku meczu musiał gonić przeciwniczki. W pewnym momencie miał do nich nawet trzy oczka straty, ale jego dobra postawa w bloku sprawiła, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, ale już na drugim czasie technicznym na prowadzeniu znajdowała się szwajcarska drużyna, w której szeregach szczególnie dobrze dysponowana była Carcaces. Jednak rywalki nie zamierzały się poddawać. Doprowadziły jeszcze do remisu po 23, ale ostatnie słowo należało do Volero, które triumfowało 25:23. Od początku drugiej partii próbowało pójść za ciosem, ale do pierwszego czasu technicznego nie było w stanie odskoczyć od Rec Red Rockets. Dopiero po asie serwisowym Akinradewo ekipa z Zurychu zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Swoje w ataku robiła Carcaces, wspierała się Rychliuk, a rywalki myliły się w polu serwisowym. W końcówce nie miały już siatkarskich argumentów, by odmienić losy tej części spotkania, przegrywając ją gładko 17:25.

W trzeciej odsłonie Nec zerwało się do walki. Tym razem nie tylko dotrzymywało kroku przeciwniczkom, ale z biegiem czasu same zaczęło przejmować inicjatywę na boisku. Wprawdzie po zbiciu Carcaces przegrywało jednym oczkiem, ale w środkowej części seta udane zagrania Oumi i Shimamury sprawiły, że Red Rockets wypracowało sobie trzypunktowe prowadzenie. Wydawało się, iż będzie to wystarczająca zaliczka, aby przedłużyć spotkanie, lecz w końcówce europejski zespół nie tylko wrócił do gry, ale też przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24). Bez wątpienia pierwsze skrzypce w szwajcarskiej drużynie grała Kenia Carcaces, która zgromadziła na swoim koncie 18 oczek. Dzielnie wspierała ją Olesia Rychliuk, która zdobyła 17 punktów. Po drugiej stronie siatki wyróżniła się Sarina Koga, zdobywczyni 12 oczek dla Rec Red Rockets.

4. NEC Red Rockets               2 0 pkt. 0:6

W meczu grupy A spotkały się zespoły, które przegrały swoje pierwsze mecze. Od początku warunki gry narzuciły siatkarki Dinama Moskwa, a prym w ataku wiodła Natalia Gonczarowa. Rosjanki nie dały w tej partii żadnych szans rywalkom z Hisamitsu Springs Kobe i rozgromiły japoński zespół do 9. Co ciekawe od stanu 12:8 Dinamo wygrało 17 z 18 ostatnich wymian w tym secie. Hisamitsu mimo niezbyt dobrego początku drugiego seta tym razem nawiązało wyrównaną walkę z rywalem (10:9). W końcówce jednak podopieczne trenera Jurija Panczenki znów przyspieszyły i pewnie wygrały do 19. W trzecim i jak się później okazało ostatnim secie Dinamo cały czas miało bezpieczną przewagę, w pewnym momencie uciekając rywalkom na sześć punktów (20:14). Rosyjski zespół nie oddał już tej przewagi do końca, wygrał 25:20 i całe spotkanie 3:0. Najwięcej punktów dla Dinama zdobyła Natalia Gonczarowa (20), w drużynie Hisamitsu najskuteczniejsza była Rika Nomoto (12 pkt.)

Dinamo Moskwa – Hisamitsu Springs Kobe 3:0
(25:9, 25:19, 25:20)