Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Minas Tenis Clube i Vakifbank Stambuł awansowały do finału

KMŚ K: Minas Tenis Clube i Vakifbank Stambuł awansowały do finału

Nie będzie tureckiego finału Klubowych Mistrzostw Świata. W półfinałach Minas Tenis Clube pokonał Eczacibasi Vitra Stambuł 3:2, zaś Vakifbank Stambuł wygrał z Praia Clube 3:1. Tym samym w finale Brazylijki będą miały szansę na zrewanżowanie się przeciwniczkom za porażkę grupową 0:3. W meczu o trzecie miejsce spotkają się natomiast rywalki z grupy B. W pierwszej fazie turnieju w brazylijsko-tureckim starciu lepsze było Eczacibasi.

W pierwszym meczu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek Eczacibasi Stambuł zmierzyło się z brazylijskim Minas Tenis Clube. Pierwszy set, choć wyrównany i zacięty, zakończył się wygraną tureckiego zespołu 25:22. W kolejnej partii na przewagi triumfowały siatkarki z Ameryki Południowej, które poszły za ciosem i w kolejnej partii rozbiły zespół Eczacibasi do… 13. Gdy wydawało się, że Minas Tenis pewnie zmierza do wygranej, w czwartym secie drużyna ze Stambułu wróciła do gry i po wygranej 25:23 doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii znów lepsze okazały się siatkarki Minas Tenis i to one zagrają w niedzielnym finale.

Świetny mecz w zwycięskim zespole zanotowała dotąd mniej widoczna w turnieju Natalia Pereira, która zdobyła 31 punktów. W zespole Eczacibasi wyróżniała się Tijana Bošković (27 pkt.), która miała wsparcie w Jordan Larson i Yeon Koung Kim (obie po 20 pkt.).

Eczacibasi Vitra Stambuł (TUR) – Minas Tenis Clube (BRA) 2:3
(25:22, 24:26, 13:25, 25:23, 12:15)

Eczacibasi: Bošković (27), Larson (20), Kim (20), Gibbemeyer (7), Kiliçli (3), Alikaya, Akoz (libero) oraz Ismailoglu (2), Arici (2), Yilmaz (1) i Dilik
Minas: Natalia (31), Gabi (19), Bruna Honorio (17), Caroline (15), Macris (2), Mara, (1), Leia (libero) oraz Cristine (11), Maria Luisa (2), Georgia i Bruna Rocha

W drugim półfinale kibice ponownie byli świadkami turecko-brazylijskiego starcia, w którym Vakifbank Stambuł walczył z Praia Clube. Pierwsze dwa sety toczyły się po myśli drużyny z Turcji, która zacznie lepiej prezentowała się w ataku. Dopiero w trzeciej odsłonie Brazylijki doszły do głosu, w pierwszej części tej partii prowadziły 14:8. Rywalki w dalszej fazie starały się zniwelować dystans, jednak siatkarki Praia Clube nie wypuściły zwycięstwa z rąk. Zespół z Brazylii dobrze otworzył również seta numer cztery, jednak szybko inicjatywę przejęły przeciwniczki, które w końcówce popisały się serią punktów. Turczynki w półfinale górowały na siatce, 73 razy punktując w ataku przy 44 punktach rywalek. Vakifbank popełnił również aż 24 błędy własne, jednak nie przeszkodziło im to w awansie do finału.

Zespół ze Stambułu do finału poprowadziły Zhu Ting, która zdobyła 20 punktów i Lonneke Slöetjes (18). Dwucyfrowy wynik miały również Milena Rasić (15), Kesley Robinson (13), Zehra Gunes (11) oraz zmienniczka Ebrar Karakurt (10). Po drugiej stronie siatki dobre zawody rozegrały Fernanda (18), Rosamaria i Nicole Fawcett (obie po 12 pkt.).

Vakifbank Stambuł (TUR) – Praia Clube (BRA) 3:1
(25:21, 25:21, 22:25, 25:18)

Vakifbank: Ting (20), Slöetjes (18), Rasić (15), Robinson (13), Gunes (11), Ozbay (1), Orge (libero) oraz Karakurt (10)
Praia: Fernanda (18), Fawcett (12), Ana Carolina (9), Fabiana (6), Pavão (2), Lloyd (1), Pinto (libero) oraz Rosamaria (12), Braga (1) i Ananda