Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

KMŚ K gr. B: Szybka wygrana zespołu z Novary, Vakifbank pewnie rozprawił się z Tianjin

fot. FIVB

Dobiega końca faza grupowa w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarek. W grupie B niepokonana została drużyna z Novary, która w piątek wykazała wyższość nad brazylijskim Dentil Praia Clube. W ostatnim spotkaniu tejże grupy naprzeciw siebie stanęły z kolei siatkarki Tjanjin Bohai Bank VC oraz VakifBanku Stambuł. Zgodnie z oczekiwaniami europejska drużyna odniosła pewne zwycięstwo, awansując tym samym do półfinału zmagań.

Pojedynek między Igor Gorgonzola Novara a Dentil Praia Clube lepiej zaczął się dla drugiej z drużyn. W jej szeregach punktowała Fernanda Rodrigues, ale brazylijski zespół szybko roztrwonił przewagę, a świetna postawa Jovany Brakocević pozwoliła włoskiemu teamowi przejąć inicjatywę na boisku. Z każdą kolejną akcją uwidaczniała się jego przewaga w bloku oraz w ataku. Do gry włączyły się Megan Courtney i Elica Wasiliewa, a premierowa odsłona padła łupem Igor Gorgonzola 25:21.W pierwszej fazie drugiej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb, żadna z nich nie potrafiła odskoczyć od rywalek. W środkowej części seta uczyniła to dopiero drużyna z Novary, w której szeregach w dalszym ciągu prym wiodły Brakocević i Wasiliewa. Jednak przy prowadzeniu 19:16 przytrafił jej się przestój. Dentil dobrze zaczął grać blokiem, a na siatce punktowała Ana Carolina da Silva, przez co brazylijska ekipa nie tylko odrobiła straty, ale też jako pierwsza miała piłkę setową. Nie potrafiła jej wykorzystać, a jej błędy w połączeniu z udanymi zagraniami włoskiego zespołu dały mu zwycięstwo 26:24.

W trzeciej odsłonie zespół z Novary nie zamierzał zwalniać tempa. Szybko zbudował sobie kilkupunktową przewagę. Do gry po jego stronie włączyła się Micha Hancock. Po drugiej stronie udanymi zagraniami próbowały odpowiadać Rodrigues oraz Nicole Fawcett, ale to było za mało. Dentil popełniał więcej prostych błędów, nie mógł też na dłuższą metę zatrzymać na skrzydłach Brakocević oraz Wasiliewej, a w efekcie Igor Gorgonzola dowiózł przewagę do końca seta, a zwycięstwo do 19 pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w grupie B na koniec fazy grupowej.

Igor Gorgonzola Novara (ITA) – Dentil/Praia Clube (BRA) 3:0
(25:21, 26:24, 25:19)

Składy zespołów:
Igor: Brakocević (17), Wasiliewa (17), Courtney (9), Hancock (8), Chirichella (4), Arrighetti (1), Sansonna (libero) oraz Di Iulio
Dentil: Fernanda (13), Fawcett (7), Ana Carolina (7), Francyne (5), Martinez (2), CLaudia, Suelen (libero) oraz Proscila (3), Angelica (2), Michelle (2), Ananda (1) i Monique


Na początku spotkania obie drużyny prowadziły wyrównany bój, co odzwierciedlał wynik (4:4). Z czasem coraz bardziej do głosu zaczęły dochodzić siatkarki VakifBanku, które osiągnęły niewielkie prowadzenie (9:7), następnie szybko i znacznie je powiększając (17:11). Końcowy fragment odsłony nie przyniósł niespodziewanych zwrotów akcji, toteż turecka drużyna pewnie zainkasowała seta na swoje konto.

Podczas drugiej odsłony siatkarki prowadzone przez Giovanniego Guidettiego dużo szybciej przejęły inicjatywę na parkiecie (6:11). Zespół z Chin nie miał wielu argumentów, by przeciwstawić się oponentowi, dlatego jego strata z czasem się powiększyła (9:19). Zawodniczki ze Stambułu pewnie kroczyły po kolejną odsłonę, ostatecznie oddając w niej przeciwnikowi 14 „oczek”.

W trzeciej odsłonie reprezentantki azjatyckiego klubu zdołały nawet osiągnąć nieznaczne prowadzenie (3:2). Wydawało się, że dość szybko faworytki starcia wezmą sprawy w swoje ręce (10:7), lecz Tjanjin Bohai Bank nie zamierzał odpuścić, tym razem dzielnie stawiając opór (15:15). VakifBank znalazł jednak drogę na przełamanie swojego rywala, dzięki czemu turecka drużyna pewnie zainkasowała trzy punkty do tabeli grupy.

Siatkarki z europejskiej formacji przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Druzgocąca była statystyka drużyn w punktach zdobytych atakiem. Tjanjin zgarnął w tym elemencie 17 „oczek”. Podopieczne Guidettiego wykonały z kolei aż 55 punktowych ataków. Co ciekawe to siatkarki ze Stanbułu popełniły zdecydowanie więcej niewymuszonych błędów (24 przy 11 Tjanjin Bohai Bank). Świetny występ indywidualny zaliczyła Isabelle Haak, która zapisała na swoim koncie 24 punkty. Wśród pokonanych najwięcej „oczek” zdobyła Yingying Li (9).

Tjanjin Bohai Bank VC – VakifBank Stambuł 0:3
(15:25, 14:25, 19:25)

Składy drużyn:
Tjanjin: Li (9), Yizhu Wang (5), Yuanyuan Wang (4), Yang (2), Yuan (2), Yao, Liu (libero) oraz Chen, Yu, Hooker (2)
VakifBank: Haak (24), Karakurt (15), Guimaraes (12), Rasic (6), Ognjenović (5), Gunes (3), Orge (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved