Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K, gr. A: Imoco rozpoczęło od wygranej, zwycięstwo Guangdong Evergrande

KMŚ K, gr. A: Imoco rozpoczęło od wygranej, zwycięstwo Guangdong Evergrande

W chińskim Shaoxing rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet w piłce siatkowej. W pierwszym meczu grupy A imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pokonało 3:1 turecki zespół Eczacibasi Stambuł. W drugim wtorkowym meczu tej grupy chińska drużyna Guangdong Evergande zmierzy się z brazylijskim Itambe Minas.

Bardzo dobrze rozpoczął się turniej Klubowych Mistrzostw Świata dla siatkarek Imoco Volley Conegliano. Mistrzynie Włoch w pierwszym meczu grupy A zmierzyły się z tureckim Eczacibasi Stambuł. Mecz stał na wysokim poziomie i każdy z czterech setów był niezwykle zacięty.

Już pierwsza partia spotkania pokazała, że przeciwko sobie stanęły dwa wyśmienite i wyrównane zespoły. Drużyna Joanny Wołosz w końcówce przechyliła na swoją korzyść szalę zwycięstwa, wygrywając 25:20. Świetnie spisywała się w ataku Paola Egonu, włoski zespół wyłączył niemal całkowicie w ofensywie Tijanę Bosković i w efekcie również drugi set padł łupem Imoco (25:22).

Eczacibasi zebrało się do walki w trzeciej partii. Dała o sobie w końcu znać Kim Yeon Koung, przypomniała o sobie również Natalia Perreira. Turecki zespół wygrał trzeciego seta do 22 i przedłużył rywalizację. W czwartej odsłonie znów przewagę miała drużyna Imoco. Podopieczne trenera Daniele Santarellego wygrały 25:21 i po dwugodzinnej walce pokonały Eczacibasi 3:1. – Równowaga była kluczem do naszego zwycięstwa. W pierwszym secie graliśmy dobrze w kontrataku, jednak szwankował blok, ale wyważyliśmy to w kolejnej partii. Bardzo ważne było nasze nastawienie, musimy mocno naciskać rywali w każdym meczu. Trudno jest grać przeciwko takiemu zespołowi jak Eczacibasi, ale w pierwszym secie to był pokaz naszej siły – mówił po spotkaniu trener Daniele Santarelli.

– Graliśmy naprawdę dobrze, świetnie funkcjonował nasz system blok-obrona. Myślę, że moglibyśmy grać jeszcze lepiej, ale i tak pokazałyśmy się z dobrej strony w pierwszym meczu. Jesteśmy bardzo zadowolone ze zwycięstwa, bo gra przeciwko Eczacibasi nigdy nie należy do łatwych. To najlepsze otwarcie tego turnieju dla nas – dodała kapitan mistrzyń Włoch, Joanna Wołosz, która odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki tego meczu.

Imoco Conegliano (ITA) – Eczacibasi Stambuł (TUR) 3:1
(25:20, 25:22, 22:25, 25:21)

Imoco: Egonu (29), Sylla (14), Hill (13), Folie (8), De Kruijf (7), Wołosz (1), De Gennaro (libero) oraz Geerties (1) i Botezat (1)
Eczacibasi: Kim (17), Natalia Pereira (15), Boškovic (14), Guveli (11), Gibbemeyer (4), Lloyd (1), Akoz (libero) oraz Baladin i Kılıç

W drugim wtorkowym meczu tej grupy chiński Guangdong Evergrande zmierzył z zespołem Itambe Minas z Brazylii. Chinki świetnie rozpoczęły to spotkanie od prowadzenia 6:1, ich przewaga rosła i w pewnym momencie było już 14:5. Potem jednak do głosu doszły siatkarki z ligi brazylijskiej i odrobiły część strat. Było jednak już za późno, by odwrócić losy tej partii i Guangdong Evergrande wygrał 25:22. Po początkowej przewadze zespołu chińskiego w drugim secie gospodynie kontrolowały przebieg gry aż do stanu 16:13. Wówczas Itambe Minas błyskawicznie odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 20:18, jednak nie utrzymał tej przewagi. Guangdong Evergrande doprowadził do walki na przewagi i okazał się w niej minimalnie lepszy, wygrywając 28:26.

Początek trzeciego seta to prawdziwa huśtawka nastrojów od 6:1 dla zespołu z Brazylii do 7:6 dla Chinek. Zespół Guangdong Evergrande w końcu odskoczyło od rywala i gdy wydawało się, że pewnie zakończy mecz w trzech setach, nagle stanął. Brazylijki momentalnie to wykorzystały, dzięki dobrej grze wprowadzonej na boisko Sheilli Castro odrobiły straty i przedłużyły swoje szanse w tym meczu, wygrywając 25:23. W czwartej odsłonie meczu walka była wyrównana, ale chiński zespół cały czas był o krok przed rywalkami. W zespole gospodyń świetnie spisywały się Tatiana Koszeliewa oraz Dobriana Rabadżijewa i to głównie dzięki nim Guangdong Evergrande odskoczył w końcówce i miał piłkę meczową przy stanie 24:20. Ostatecznie chiński zespół wygrał tego seta do 22 i całe spotkanie 3:1, rozpoczynając turniej od zwycięstwa.

Guangdong Evergrande VC (CHN) – Itambe Minas (BRA) 3:1
(25:22, 28:26, 23:25, 25:22)

Evergrande: Koszeliewa (28), Rabadżijewa (15), Hanyu Yang (10), Yixin Zheng (9), Yao Li (7), Xiaohan Mei, Li Lin (libero) oraz Qingqing Du (6)
Itambe: Bruna Honorio (15), Roslandy (11), Thaisa (10), McClendon (9), Caroline (6), Macris (3), Leia (libero) oraz Sheilla (14), Kasiely (6) i Bruna Rocha (1)