Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K, gr. A: Gładkie zwycięstwo Eczacibasi, Imoco awansowało do półfinału

KMŚ K, gr. A: Gładkie zwycięstwo Eczacibasi, Imoco awansowało do półfinału

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie drugiej kolejki fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata kobiet pomiędzy tureckim Eczacibasi Vitra Stambuł, a brazylijskim Itambe Minas. Turczynki podrażnione wczorajszą porażką z Imoco, dziś nie dały szans rywalkom, pokonując je w trzech setach.

Brazylijki po gładko przegranym pierwszym secie, nawiązały walkę w drugiej partii, przegrywając ją minimalnie do 23. W kolejnej odsłonie zaczęły od prowadzenia 8:2, ale nie były w stanie utrzymać tej przewagi. Szybko do głosu doszły Turczynki i rozstrzygnęły ostatnią odsłonę meczu 25:16.  – Dużo przygotowywaliśmy się do tego meczu. Dobrze prezentowaliśmy się w pewnych momentach, jednak nie przez cały mecz. Wierzę, że wciąż możemy zaprezentować się lepiej w następnym spotkaniu. Staramy się być lepsi niż wczoraj – powiedział po meczu trener Eczacibasi Marco Aurelio Motta. – To był bardzo trudny mecz, mierzyliśmy się z naprawdę silnym zespołem. Eczacibasi Vitra Stambuł to świetna drużyna. W trakcie meczu staraliśmy się stosować róże taktyki, by radzić sobie z problemami, ale to nie dało dobrego rezultatu – przyznał szkoleniowiec brazylijskiego zespołu, Carol Gattaz.

Eczacibasi Vitra Stambuł (TUR) – Itambe Minas (BRA) 3:0
(25:17, 25:23, 25:16)

Eczacibasi: Boškovic (21), Gibbemeyer (4), Guveli (9), Pereira (9), Kim (12), Lloyd (3), Akoz (libero) oraz Kılıç
Itambe: Gattas (6), Carneiro, De Menezes (8), Marques (4), Clemente (8), Alvarado (5),  Nicolosi (libero) oraz Blassioli (2), Costa (3), Pellegrino, Conceição

W drugim meczu grupy A Imoco Conegliano zmierzyło się z Guangdong Evergrande VC. Od pierwszych piłek to Włoszki nadawały ton grze. Mimo starań Yao Li Chinki były tylko tłem dla rywalek, w których szeregach brylowały Kimberly Hill i Paola Egonu. Guangdong Evergrande pierwszego seta przegrał do 16. W drugim było więcej walki. Chociaż włoska ekipa górowała w ataku, nie ustrzegła się również błędów. Nie przeszkodziło to jednak drużynie Daniele Santarelliego wygrać do 22. Podobny przebieg miał set numer trzy. W nim również końcówka należała do Włoszek, dla których było to drugie zwycięstwo w grupie. Tym samym ekipa z Włoch awansowała do półfinału a drugiego półfinalistę wyłoni jutrzejszy mecz pomiędzy Eczacibasi Stambuł a Guangdong Evergrande.

Guangdong Evergrande VC (CHN) – Imoco Conegliano (ITA) 0:3
(19:25, 22:25, 21:25)

Evergrande: Qingqing Du (8), Tingting Cao (8), Hanyu Yang (6), Rabadżijewa (4), Koszeliewa (4), Xiaohan Mei (2), Li Lin (libero) oraz Min Wang (libero) Yao Li (10), Peiyan Chen, Jiarui Yu, Xiaoting Xu i Fengmei Zhang
Imoco: Egonu (19), Hill (15), De Kruijf (11), Folie (10), Sylla (7), Wołosz (1), De Gennaro (libero) oraz Geertles (1), Sorokaite i Gennari