Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Eczacibasi najlepsze w grupie B

KMŚ K: Eczacibasi najlepsze w grupie B

Zakończyła się już rywalizacja w grupie B Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek. W meczu drużyn, które miały już zapewniony awans do półfinału, Eczacibasi Stambuł pokonało brazylijski zespół Praia Clube 3:1. W meczu decydującym o trzecim miejscu górą był Supreme Chonburi z Tajlandii.

W pierwszym piątkowym meczu grupy B, decydującym o trzecim miejscu w grupie, zmierzyły się Supreme Chonburi z Tajlandii oraz kazachski Altay Volleyball Club. Dwa pierwsze sety, chociaż wyrównane, padły łupem zespołu z Tajlandii, który wygrał do 23 i do 20. W trzecim role się odwróciły, stroną dominującą był Altay i to on wygrał do 17 głównie dzięki skutecznej grze Kristiny Anikonowej (15 pkt.) oraz Sany Anarkułowej. W czwartej partii Supreme wróciło do swojej dobrej dyspozycji, pokonało rywala do 17 i wygrało całe spotkanie 3:1.

W zwycięskim zespole 21 punktów zdobyła Wipawee Srithong, a Pleumjit Thinkaow zapisała na swoim koncie 18 punktów. – Zastosowaliśmy dziś inną taktykę w ofensywie. Dobrze to wykorzystaliśmy i sprawiliśmy, że rywalki nie były na to przygotowane w obronie – mówił po meczu trener zespołu z Tajlandii Nataphon Srisamutnak. Oba zespoły w sobotę powalczą o miejsca 5-8 w turnieju.

Supreme Chonburi (THA) – Altay Volleyball Club (AZE) 3:1
(25:23, 25:20, 17:25, 25:17)

Supreme: Srithong (21), Thinkaow (18), Apinyapong (12), Nuanjam (9), Sooksod (5), Poomjaroen (4), Pairoj (libero) oraz Pannoy (libero), Sangpan (3), Sittisad (1), Juangjan (1), Sang-Ob i Khamart
Altay: Anikonowa (15), Anarkułowa (12), Jusino (9), Mammadowa (9), Ikic (5), Sarsenbajewa (3) Popović (libero) oraz Dobryszewskaja (9), Oryntajewa (5), Akiłowa i Fendrikowa

O wiele ciekawiej zapowiadało się drugie spotkanie w grupie D. W nim niepokonane dotąd zespoły Praia Clube z Brazylii oraz Eczacibasi Stambuł walczyły o pierwsze miejsce w tabeli. Pierwszy set był niesamowicie zacięty i padł łupem siatkarek z Ameryki Południowej, które wygrały go na przewagi 27:25. W połowie drugiej partii trener Paulo Barros junior wymienił na boisku niemal wszystkie zawodniczki swojej drużyny. Rezerwowe nie dały rady i przegrały tę partię do 21. W trzecim secie Eczacibasi dało pokaz gry, gromiąc rezerwy rywala do 11, ostatecznie w kolejnym secie zespół ze Stambułu wygrał ponownie do 21 i całe spotkanie 3:1.

Świetny mecz w zwycięskim zespole rozegrała Jordan Larson, która zdobyła 23 punkty, Tijana Bosković na swoim koncie miała 17 punktów. W brazylijskiej drużynie po 10 punktów zdobyły Nicole Fawcett i Ana Carolina Da Silva.  To był dla nas ważny mecz – przekonywał trener Paulo Barros junior. Zaczęliśmy źle, ale zmieniliśmy tempo w pierwszym secie i to zadziałało. W drugim byliśmy blisko, potem zagraliśmy słaby trzeci set. Próbowaliśmy wrócić, ale się nie udało – tłumaczył brazylijski szkoleniowiec. – Graliśmy równo z wyjątkiem drugiej części pierwszego seta, kiedy straciliśmy nad nim kontrolę. Nie prezentowaliśmy spektakularnej formy, ale potem graliśmy już dobrze – dodał trener Eczacibasi, Marco Motta.

Praia Clube (BRA) – Eczacibasi Vitra Stambuł (TUR) 1:3
(27:25, 21:25, 11:25, 21:25)

Praia: Fawcett (10), Ana Carolina (10), Fabiana (7), Fernanda (4), Lloyd (2), Michelle (2) Suelen (libero) oraz Rosamaria (6), Ellen (5), Ana Paula (4), Francyne (4), Lais (libero) i Ananda
Eczacibasi: Larson (23), Bosković (17), Kim (7), Gibbemeyer (6), Kiliçli (3), Alikaya (2) Akoz (libero) oraz Arici (6), Isamiloglu (3), Dilik (1) i Yimlaz