Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Drużyna Zuzanny Góreckiej bez medalu

KMŚ K: Drużyna Zuzanny Góreckiej bez medalu

W meczu o brąz Klubowych Mistrzostw Świata Igor Gorgonzola Novara z Zuzanną Górecką w składzie zmierzył się z Vakifbankiem Stambuł. Pierwsze dwa sety padły łupem zespołu z Turcji. Podopieczne Giovanniego Guidettiego w trzeciej partii przez dłuższy czas dominowały nad rywalkami i cieszyły się z brązowego medalu.

Początek premierowej odsłony spotkania miał dość wyrównany przebieg, a gra przez długi czas toczyła się punkt za punkt. Dopiero w miarę trwania seta zawodniczki z Turcji uzyskały trzypunktową przewagę, którą później jeszcze powiększyły. Siatkarki Igor Gorgonzola Novara nie zamierzały się poddawać, mozolnie odrabiały straty aż doprowadziły do remisu, a nawet w końcówce objęły prowadzenie. Podopieczne Giovanniego Guidettiego zdołały po grze na przewagi rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść (26:24). To jednak siatkarki z Włoch rozpoczęły kolejną partię, szybko zbudowały dwupunktowe prowadzenie, które później powiększyły (7:4). Zawodniczki ze Stambułu po chwili zbliżyły się do rywalek. Środkowa część seta ponownie należała do zespołu Zuzanny Góreckiej, który wypracował sobie kilka ,,oczek” zaliczki. Dopiero w końcówce Vakifbank Stambuł ponownie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Trzecia partia, do pewnego momentu, miała w miarę wyrównany przebieg. Jednak później do głosu doszły Turczynki, które bardzo szybko wypracowały sobie pokaźną zaliczkę (16:11). Utrzymywały ją przez kilka minut. Trener Igor Gorgonzola Novara próbował ratować się zmianami i przyniosło to skutek, bowiem siatkarki z Półwyspu Apenińskiego zmniejszyły dystans dzielący je od rywalek (19:22). Było już jednak za późno na odrabianie strat, podopieczne Giovanniego Guidettiego zwyciężyły 25:21 i zajęły 3. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata. Do zwycięstwa poprowadziła je Isabelle Haak, która zdobyła aż 23 punkty. Po drugiej stronie siatki 14 ,,oczek” wywalczyła Jovana Brakocević.

Vakifbank Stambuł (TUR) – Igor Gorgonzola Novara (ITA) 3:0
(26:24, 25:23, 25:21)

Vakifbank: Haak (23), Karakurt (12), Gunes (7), Gabi (6), Rasić (3), Ognjenović (1), Orge (libero) oraz Ismailoglu (5), Gürkaynak (1), Ozbay, Yilmaz
Novara: Brakocević (14), Wasiliewa (10), Hancock (9), Courtney (8), Chirichella (8), Arrighetti (1), Sansonna (libero) oraz Mlakar, Morello, Napodano, Di Iulio