Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > KMŚ K: Brazylijskie Dentil i Minas w walce o 5. miejsce

KMŚ K: Brazylijskie Dentil i Minas w walce o 5. miejsce

fot. FIVB

Dwie brazylijskie drużyny Dentil Praia Clube i Itambe Minas powalczą o piątą lokatę w tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarek. Obie ekipy swoje pierwsze starcia w przedziale miejsc 5-8 wygrały w trzech setach, pokonując chińskie zespoły – Evergrande i Tianjin Bohai Bank VC.

W pierwszym sobotnim starciu brazylijska drużyna od początku do końca kontrolowała grę na boisku. Ekipa z Chin miała ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji. Kulejący atak rywalek dawał wiele szans siatkarkom Dentil Praia, które zdobywały sporo punktów w kontrach, w każdym z trzech rozegranych setów. Dodatkowo chiński zespół grał czytelnie, dzięki czemu ekipa z Ameryki Południowej często punktowała też blokiem. Duża w tym zasługa zagrywki Brazylijek, które za linią końcową radziły sobie tego dnia wyśmienicie.Chiński zespół nie miał żadnego punktu zaczepienia, by móc zagrać z przeciwniczkami jak równy z równym choćby przez chwilę. Brazylijki były o klasę lepsze i było to widoczne w każdym elemencie. Mimo że i one nie ustrzegły się też błędów, to jednak przewaga Dentil Praia była znaczna. Do wygranej swoją drużynę poprowadziły Brayelin Elizabeth Martinez i Fernanda Rodrigues. W ekipie Evergrande robiła co mogła Tatiana Koszeliewa, którą wspierała Yao Li, jednak pozostała część zespołu znacznie odstawała poziomem od tych dwóch zawodniczek.

Guangdong Evergrande VC – Dentil Praia Clube 0:3
(22:25, 20:25, 14:25)

Składy zespołów:
Evergrande: Yao Li (14), Koszeliewa (14), Rabadzhieva (7), Yixin Zheng (4), Jiarui Yu (2), Tingting Cao (2), Li Lin (libero) oraz Petyan Chen, Xiaoting Xu, Qingqing Du, Xiaohan Mei
Dentil: Brayelin (19), Fernanda (16), Ana Carolina (10), Francyne (6), Claudia, Fawcett (5), Pinto (libero) oraz Malinverno i Pavao (3)


Drugi z chińsko-brazylijskich meczów był bardziej wyrównany. Azjatycka drużyna była skuteczniejsza, co dawało jej szanse w starciu z Itambe Minas. W dwóch pierwszych partiach Brazylijki popełniały sporo błędów, co również dodawało skrzydeł rywalkom i sprawiło, że oba sety zakończyły się wyrównaną walką. Nawet, gdy siatkarki z Ameryki Południowej przyciskały rywalki zagrywką i skutecznie blokowały, to te niedługo później odrabiały straty, dzięki ich pomyłkom bądź dobrym atakom. W najważniejszych momentach Brazylijki były w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W trzeciej odsłonie poszły już za ciosem. Azjatki atakowały trochę mniej skuteczniej, a ekipa Itambe co jakiś czas punktowała zagrywką i blokiem, budując swoją coraz większą przewagę i kończąc to spotkanie w minimalnej liczbie setów. W ogólnych statystykach brazylijski zespół zanotował przewagę w każdym z elementów. Oddał jedynie więcej punktów po błędach własnych, niż zrobiły to przeciwniczki z Chin.

Tianjin Bohai Bank VC – Itambe Minas 0:3
(23:25, 26:28, 19:25)

Składy zespołów:
Tianjin: Junwei Yu (13), Yingying Li (12), Hooker (12), Xinyue Yuan (10), Yuamyuan Wang (2), Di Yao, Liwen Liu (libero) oraz Zixuan Meng (libero), Yi Yang
Itambe: Thaisa (15), Roslandy (14), Marques (13), Pellegrino (10), Mcclendon (7), Carneiro (2), Leia (libero) oraz Castro, Costa i Clemente (3)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej Klubowych Mistrzostw Świata K

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved