Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ jednak nie w Radomiu?

KMŚ jednak nie w Radomiu?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Według informacji Przeglądu Sportowego potwierdzą się pogłoski z ostatnich dni. Wszystko wskazuje bowiem na to, że rozgrywki gr. A Klubowych Mistrzostw Świata, które miały rozgrywać się w Radomiu, zostaną przeniesione. Nowym miejscem rozgrywek ma być Płock.

Mistrz Polski PGE Skra Bełchatów, mistrz Rosji Zenit Kazań, Fakieł Nowy Urengoj (szósta drużyna ligi rosyjskiej) i wicemistrz Włoch Cucine Lube Civitanova – te drużyny miały rozgrywać swoje mecze gr. A Klubowych Mistrzostw Świata w Radomiu. Miały, bowiem w ostatnim czasie coraz więcej mówiło się o opóźnieniach w oddaniu Radomskiego Centrum Sportowego. Władze miasta uspokajały, że termin 12 listopada uznają za wiążący.Problem w tym, że termin oddania hali to jedno, ale potrzebny jest jeszcze czas na odbiory techniczne. 17 listopada w nowej hali zaplanowano galę boksu. Jej organizatorem jest Mateusz Borek, który wydał oświadczenie dotyczące losów imprezy. – Nie ukrywam, że są pewne komplikacje związane z dokończeniem hali, odbiorami technicznymi i cały czas, każdego dnia jesteśmy w kontakcie z głównym wykonawcą. Trudno, żeby ktokolwiek miał pretensje do Mateusza Borka, jeśli okaże się w ostatniej chwili, że hala nie jest gotowa. Jeśli tak się stanie, to albo przesunę termin, albo zmienię ewentualnie miasto – mówił dziennikarz.

Organizatorzy Klubowych Mistrzostw Świata nie potwierdzili jeszcze informacji o zmianie miejsca gospodarza grupy A, ale dziennikarzom Przeglądu Sportowego udało się ustalić, że decyzja w tej sprawie zapadała i być może już we wtorek zostanie ogłoszona. – Nie mogę tego komentować, ale muszę przyznać, że znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Zapewniam jednak, że zachowamy się odpowiedzialnie i zorganizujemy turniej na najwyższym poziomie – powiedział Tomasz Cieślik, szef Professional Sports Event.

Spotkania gr. A mają się obyć w mogącej pomieści 5500 widzów Orlen Arenie. Ci, którzy już kupili wejściówki na mecze w Radomiu, otrzymają zwrot pieniędzy z możliwością pierwokupu wejściówek na spotkania w Płocku.

Źródło: Przegląd Sportowy

źródło: Echo Dnia, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved