Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ, gr. B: Zwycięskie pożegnanie Sady Cruzeiro

KMŚ, gr. B: Zwycięskie pożegnanie Sady Cruzeiro

Na zakończenie przygody z Klubowymi Mistrzostwami Świata Sada Cruzeiro pokonała Khatam Ardakan. Irańczycy nie zdołali urwać nawet seta Brazylijczykom i grę w grupie A zakończyli bez jakiejkolwiek wygranej partii. Najbardziej wyrównany był set numer dwa, w którym Sada triumfowała dopiero po grze na przewagi.

Siatkarze Sady Cruzeiro zdecydowanie lepiej weszli w mecz, potężne zagrywki Isaca Santosa sprawiały ogromne kłopoty rywalom, co skutkowało zbudowaniem przez zawodników z Ameryki Południowej trzypunktowego prowadzenia (5:3). Oba zespoły popełniały bardzo dużo błędów i przez kilka minut różnica utrzymywała się na poziomie trzech, czterech punktów. Podopieczni Marcelo Mendeza powrócili do skutecznej gry z początku seta, świetnie serwowali, dołożyli do tego punktowy blok i wygrywali już 15:7. Bezradni Irańczycy nie potrafili znaleźć recepty na kapitalną grę rywali. Siatkarze z Kraju Kawy pewnie prezentowali się w ofensywie, nie pozostawili rywalom złudzeń i zwyciężyli w tej odsłonie spotkania 25:16.

Początek drugiej partii nie stał może na najwyższym poziomie, gracze obu drużyn popełniali dużą liczbę błędów. Wynik oscylował wokół remisu, ale to Brazylijczycy byli o punkt, dwa z przodu. Siatkarze Khatamu Ardakan zaczęli mieć kłopoty w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystywali ich przeciwnicy. Irańczycy nie zamierzali się poddawać, prezentowali się skutecznie w bloku, co pozwoliło im złapać kontakt z rywalami (11:12), a po kontrze wykorzystanej przez Akbara Valaei na tablicy wyników widniał remis (13:13). Zawodnicy z Azji zaczęli jednak popełniać coraz więcej błędów, co napędzało graczy Sady Cruzeiro (19:16). Brazylijczycy poczuli się zbyt pewnie, a to wykorzystali Irańczycy, którzy wyszli na prowadzenie (20:19). Końcówka była bardzo zacięta, to podopieczni Marcelo Mendeza mieli setbola (24:23), jednak go nie wykorzystali i o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Szalę zwycięstwa przechyliła punktowa zagrywka Luana Webera (27:25).

Trzecią partię lepiej otworzyli siatkarze Sady Cruzeiro (2:0), lecz przeciwnicy bardzo szybko odpowiedzieli punktową zagrywką (2:2). Zawodnicy Khatam Ardakan mieli coraz większe kłopoty w przyjęciu, Brazylijczycy prezentowali się pewnie w kontrze i prowadzili już 9:5. Irańczycy starali się dotrzymywać kroku rywalom i wykorzystywać ich błędy (7:9). Podopieczni Marcelo Mendeza prezentowali się jednak pewniej w każdym elemencie, skutecznie grali zwłaszcza w bloku, co pozwoliło im zbudować pokaźną zaliczkę (16:10). Gracze z Kraju Kawy dołożyli do tego skuteczne ataki w kontrze oraz mocne zagrywki, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (20:12). W samej końcówce jeden z Irańczyków niebezpiecznie zderzył się z bandami, jednak na szczęście nic mu się nie stało i mógł kontynuować grę. Brazylijczycy bez problemów utrzymali przewagę do końca seta, wygrali go 25:16 i cały mecz 3:0.

Khatam Ardakan (IRN) – Sada Cruzeiro (BRA) 0:3
(16:25, 25:27, 16:25)

Khatam: Karkhaneh (8), Senobar (6),  Jahandideh (5), Molahajiloo (1), Gholami (1), Vadi (1),  Afshar (libero) oraz Valaei (11), Einisamarein (1) i Todeshkchoo
Sada: Weber (16), Santos (12), Le Roux (10), Ferraz (9), Leao (6), De Carvalho (3), Bauer (libero) oraz Guerra, Kreling, Araujo, Kock, Nascimento i Nogueira (libero)