Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ, gr. B: Pierwsza porażka Resovii w turnieju

KMŚ, gr. B: Pierwsza porażka Resovii w turnieju

Asseco Resovia Rzeszów, grając głównie zawodnikami rezerwowymi, przegrała z Trentino Volley 0:3. Rzeszowianie w dwóch setach prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikami, dopiero trzecia partia toczyła się pod dyktando gości. Tym samym niepokonani Włosi w półfinale w Częstochowie zmierzą się z rosyjskim Fakiełem, natomiast polski zespół zagra z Cucine Lube Civitanova.

Rzeszowianie rozpoczęli spotkanie w całkowicie odmiennym zestawieniu, w porównaniu ze środowym meczem z wyjściowego składu na boisku pozostał tylko Luke Perry. Z kolei w drużynie z Włoch brakowało jedynie Aarona Russella, który wprawdzie był wpisany do szóstki, jednak podczas rozgrzewki doznał kontuzji. Pomimo tego faktu gospodarze zbudowali zaliczkę za sprawą świetnej postawy w polu serwisowym (3:0). Podopieczni Angelo Lorenzettiego poprawili się w bloku oraz w polu serwisowym i szybko wyrównali stan seta (5:5). Później przez długi czas wynik pozostawał na styku, wprawdzie przyjezdni wypracowali dwupunktową zaliczkę (11:9), lecz rzeszowianie błyskawicznie ją zniwelowali (11:11). Dawid Dryja popisał się punktową zagrywką, co pozwoliło pasom na zbudowanie dwupunktowej zaliczki (17:15), lecz po kontrze wykorzystanej przez Urosa Kovacevicia na tablicy wyników ponownie widniał remis (19:19). Po punktowym serwisie Srećko Lisinaca to zawodnicy Trentino mieli setbola (24:23), a pierwszą partię zakończył asem Luca Vettori (26:24).

Początek drugiej odsłony spotkania miał bardzo zacięty przebieg, obfitował w ciekawe zagrania. Oba zespoły wymieniały się prowadzeniem, jednak żaden z nich nie był w stanie odskoczyć nawet na dwa „oczka”. Taki stan rzeczy zmienił dopiero blok Srećko Lisinaca na Jakubie Jaroszu (11:9). Atakujący jednak błyskawicznie się zrehabilitował i skończył kontrę, doprowadzając tym samym do remisu (11:11). Środkowa część seta miała dość monotonny przebieg, za sprawą skutecznego uderzenia Urosa Kovacevicia podopieczni Angelo Lorenzettiego odbudowali dwupunktową zaliczkę (17:15). Zawodnicy Trentino Volley popełniali jednak dużo błędów, co uniemożliwiało im powiększenie przewagi. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów mimo walki nie byli w stanie doprowadzić do remisu i przyjezdni mieli dwie piłki setowe (24:22). Gospodarze w ostatniej akcji mogli wyrównać wynik, lecz podwójny blok na Nicolasie Szerszeniu przypieczętował zwycięstwo Włochów w tej partii (25:23).

Zawodnicy rzeszowskiej drużyny nie najlepiej rozpoczęli trzeciego seta, po błędzie w ataku przegrywali już 0:2. Siatkarze Trentino Volley wykorzystywali słabszy okres w grze rywali, dołożyli po punkcie w zagrywce oraz w bloku, dzięki czemu mieli cztery „oczka” więcej od gospodarzy (6:2). Rzeszowianie prezentowali się słabiej w ofensywie, Włosi wykorzystywali swoje kontry i prowadzili 9:4. Rzeszowianie nie zamierzali się poddawać, dobrze serwował Rafał Buszek, co utrudniło przeciwnikom wyprowadzenie skutecznej akcji (8:10). Dwa bloki podopiecznych Angelo Lorenzettiego na Nicolasie Szerszeniu skutkowały odbudowaniem przez nich pięciopunktowej zaliczki (13:8). Zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego mieli także troszeczkę więcej boiskowego szczęścia (19:13). Gospodarze walczyli, świetnie w kontrze spisywał się Jakub Jarosz (18:21), lecz okazało się to za mało świetnie dysponowanych Włochów. Spotkanie zakończył autowym atakiem Dawid Dryja (25:20).

Asseco Resovia Rzeszów (POL) – Trentino Volley (ITA) 0:3
(24:26, 23:25, 20:25)

Resovia: Jarosz (15), Szerszeń (12), Buszek (6), Dryja (6), Lemański (4), Redwitz, Perry (libero) oraz Schulz i Rossard
Trentino: Kovacević (16) Vettori (10), Lisinac (9), Candellaro (5), Giannelli (3), Russell, Grebennikov (libero) oraz Van Garderen (14) i Daldello