Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ, gr. B: Asseco Resovia Rzeszów zameldowała się w półfinale

KMŚ, gr. B: Asseco Resovia Rzeszów zameldowała się w półfinale

Asseco Resovia Rzeszów była faworytem meczu z Khatam Ardakan i z tej roli wywiązała się w 100%. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu przez większość meczu kontrolowali boiskowe wydarzenia, a w trzecim secie wręcz rozbili rywala, wygrywając 25:11. Wynik ten oznacza, że Asseco Resovia awansowała do półfinału i ostatni, czwartkowy mecz z Trentino Volley będzie decydował o tym, który zespół zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Khatam Ardakan zdecydowanie lepiej wszedł w spotkanie, goście wykorzystywali proste błędy, które popełniali rzeszowianie, kończyli swoje kontry i prowadzili już 4:0. Gospodarze otrząsnęli się po nieudanym początku, zaczęli kończyć swoje pierwsze akcje. Poprawili się także w polu serwisowym (3:5), lecz przez długi czas Irańczycy byli o dwa, trzy punkty z przodu. Za sprawą kapitalnych zagrywek Thibault Rossarda podopieczni Gheorghe Cretu doprowadzili do remisu (11:11). Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów poszli za ciosem, as Davida Smitha pozwolił im zbudować przewagę (17:15). Przyjezdni nie zamierzali się jednak poddawać, za sprawą kontry wykorzystanej przez Akbara Valaei wyrównali stan seta (19:19). Dzięki świetnej grze w bloku rzeszowianie wyszli na prowadzenie (23:20), którego nie oddali do końca seta (25:21).

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rewelacyjnie rozpoczęli drugą odsłonę spotkania, dzięki dobrej postawie w polu serwisowym oraz w bloku zbudowali trzypunktową przewagę (5:2). Zawodnicy Khatam Ardakan nie składali broni, poprawili się w kontrze, dobrze czytali grę swoich przeciwników i wyrównali stan seta (6:6). Po słabszym okresie gry rzeszowianie prezentowali się skuteczniej i odbudowali zaliczkę (12:9), którą powiększyli po punktowym bloku (14:10). W szeregach gospodarzy było dużo nerwowości, co wykorzystywali przyjezdni, którzy odrobili większość strat (13:14), a po kiwce Adela Gholamiego na tablicy wyników widniał remis (17:17). Kapitalna postawa Damiana Schulza w ofensywie i w polu serwisowym przechyliła szalę zwycięstwa w tej partii na stronę gospodarzy, przypieczętował je skutecznym atakiem Mateusz Mika (25:21).

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, oba zespoły grały chimerycznie i wymieniały się prowadzeniem, jednak żaden z nich nie potrafił zbudować trwałej przewagi. Dzięki błędom rywali oraz niezłej postawie w kontrze podopieczni Gheorghe Cretu mogli się cieszyć z pokaźnej zaliczki (10:6). Potężne zagrywki Davida Smitha oraz dobra postawa w ofensywie Damiana Schulza pozwoliły im powiększyć prowadzenie (14:7). Zdeprymowani zawodnicy Khatamu Ardakan mylili się coraz częściej, siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wywierali na nich coraz większą presję serwisem i wygrywali już 18:8. Trzy punkty zdobyte w polu serwisowym przez Marcina Możdżonka dobiły przeciwników (23:10). Awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata przypieczętował kiwką Mateusz Mika (25:11).

Khatam Ardakan (IRN) – Asseco Resovia Rzeszów (POL) 0:3
(21:25, 21:25, 11:25)

Khatam: Karkhaneh (9), Valei (6), Gholami (3), Senobar (2), Vadi (2), Tabari, Afshar (libero) oraz Molahaijloo (4), Enisamarein i Jahandideh (1)
Resovia: Rossard (19), Schulz (13), Smith (10), Możdżonek (7), Mika (6), K. Shoji (2), L. Perry (libero) oraz Dryja (1)