Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ, gr. A: Rosjanie bez szans w starciu z Cucine Lube Civitanova

KMŚ, gr. A: Rosjanie bez szans w starciu z Cucine Lube Civitanova

W meczu niepokonanych dotąd drużyn w grupie A siatkarze Cucine Lube Civitanova nie dali szans Fakiełowi Nowy Urengoj. Rosjanie w żadnym z setów nie przekroczyli bariery 20 punktów. Włoski zespół do kolejnego zwycięstwa poprowadził Osmany Juantorena. Obie drużyny wystąpią w półfinałach Klubowych Mistrzostw Świata.

Po pierwszych akcjach granych punkt za punkt stopniowo przewagę zaczęli budować Włosi, którzy po dwóch blokach z rzędu odskoczyli na 11:5. W kolejnych akcjach Rosjanie nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalom, mieli problemy ze skończeniem własnej akcji. Siatkarze Cucine Lube Civitanova kontrolowali grę, nie do zatrzymania był Osmany Juantorena. Chociaż gra Włochów nie była pozbawiona błędów, dystans pozostawał bardzo wyraźny. Pojedyncze zagrania Dmitrija Wołkowa i Artura Udrysa na niewiele się zdały. Po ataku Leala włoska drużyna miała serię piłek setowych (24:15). Chociaż po pomyłkach rywali Rosjanie obronili dwie z nich, za trzecim razem kropkę nad i postawił Jacopo Massari.

Chociaż Rosjanie rozpoczęli drugiego seta od prowadzenia 4:2, Włosi po ataku Leala złapali kontakt punktowy (5:4). Rozpoczęła się wyrównana gra, nie trwała ona jednak długo. Cztery punkty z rzędu siatkarzy Lube pozwoliły im odwrócić wynik. Raz za razem pewnie atakował Robertlandy Simon. Gdy ten siatkarz dołożył jeszcze punktową zagrywkę, dystans tylko się powiększył. Rosjanie z trudem zdobywali punkty, nie pomagali sobie, popełniając błędy w polu zagrywki. W końcówce kilka udanych bloków ustawił jeszcze Artur Udrys, jednak różnica punktowa była zbyt duża, by Fakieł Nowy Urengoj zagroził przeciwnikom. Siatkarze Cucine Lube Civitanova wygrali tę odsłonę do 18.

Trzeci set Rosjanie rozpoczęli od zepsutej zagrywki Denisa Bogdana. Włosi wciąż górowali na siatce, po kolejnym celnym ataku Osmany’ego Juantoreny prowadzenie wynosiło pięć punktów. W kolejnych akcjach siatkarze obu zespołów zaczęli popełniać błędy głównie w polu zagrywki. Rosjanie raz za razem atakowali również w aut, co tylko powiększało dystans dzielący oba zespoły. Dopiero w dalszej fazie seta punktować zaczął Denis Bogdan. Zawodnicy z Nowego Urengoju nie poddawali się. Zbudowana jednak wcześniej przewaga pozwoliła Włochom spokojnie kontrolować przebieg gry. W końcówce dobrze na siatce prezentował się Leal. Włoska drużyna do ostatnich akcji nie straciła koncentracji, triumfując do 19 po ataku Brendena Sandera.

Fakieł Nowy Urengoj (RUS) – Cucine Lube Civitanova (ITA) 0:3
(17:25, 18:25, 19:25)

Fakieł: Udrys (8), Wołkow (6), Kluka (4), Jakowlew (3), Ananiew (1), Kołodinski, Shoji (libero) oraz Bogdan (5), Szenkel (5), Kimerow (2), Kolenkowski (1), Getman (1), Rukawisznikow i Petruszow (libero)
Cucine: Juantorena (14), Leal (11), Simon (11), Sokołow (9), Stanković (7), Rezende, Balaso (libero) oraz Massari (1), Sander, D’hulst, Marchisio (libero), Diamantini, Caster i Cantagalli