Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ, gr. A: Logistic urwał seta Eczacibasi

KMŚ, gr. A: Logistic urwał seta Eczacibasi

Odrobinę radości na koniec rywalizacji w grupie A Klubowych Mistrzostw Świata kobiet miały siatkarki PSL Logistic Manila, które urwały seta faworyzowanemu Eczacibasi Stambuł. Europejska drużyna prowadziła już 2:0 i 10:5 w trzeciej partii, ale nie zdołała postawić w niej kropki nad i, przez co końcowe zwycięstwo przypieczętowała dopiero w czwartej odsłonie.

Początek meczu był dość niespodziewany, bowiem zespół z Manili świetnie poczynał sobie w bloku, swoje w ataku robiła Stephanie Niemer, a dzięki temu odskoczył on od Eczacibasi na pięć oczek. Jednak w miarę trwania premierowej odsłony turecka ekipa zaczęła porządkować swoją grę, doprowadzając do remisu po 10. W kolejnych akcjach siatkarki Logistic zaczęły popełniać błędy w ataku, a rywalki, w tym Neslihan Demir, coraz lepiej poczynały sobie w polu serwisowym, przez co zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. W końcówce premierowej odsłony azjatycka drużyna nie miała wiele do powiedzenia, a po drugiej stronie siatki pierwsze skrzypce grała Baladin, dzięki czemu ta część meczu padła łupem faworytek 25:17.

Taki wynik jednak nie podłamał Logistic. Jego zawodniczki od początku drugiego seta ruszyły do ataku, szybko wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie, a Eczacibasi wyraźnie nie miało pomysłu na zniwelowanie strat. Na dodatek asami serwisowymi popisały się Gonzaga i Fajardo, dzięki czemu w środkowej fazie partii zespół z Filipin odskoczył od przeciwniczek na pięć oczek. Drużyna ze Stambułu powoli zaczęła wracać do gry, a spora w tym zasługa Neslihan i Baladin. W pewnym momencie na świetlnej tablicy pojawił się remis po 16. Od tego momentu na parkiecie królowały zawodniczki europejskiego klubu, które nie dopuściły do głosu rywalek, triumfując 25:17.

Pierwsze minuty trzeciej partii były dość wyrównane, ale stosunkowo szybko zaczęła dawać o sobie znać siła ofensywna faworytek. Kiedy odskoczyły od ekipy z Manili na pięć oczek, wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Jednak ich proste błędy pozwoliły Logistic wrócić do gry. Na dodatek asem serwisowym popisała się Niemer, a seria zagrywek Santiago całkowicie odmieniły losy tej części spotkania, bo przed jej decydującymi akcjami azjatycki zespół dotrzymywał kroku faworytkom. W końcówce Niemer na spółkę ze Stalzer przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść filipińskiej ekipy (25:23).

Niespodziewana porażka wyraźnie poderwała drużynę ze Stambułu do walki w czwartym secie. Już na jego początku wypracowała sobie trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach trwała wymiana ciosów w polu serwisowym, ale wciąż w lepszej sytuacji było Eczacibasi. Na dodatek swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Neslihan, dzięki czemu prowadzenie faworytek wzrosło do czterech punktów. Logistic próbował ratować się czasem, ale nie na wiele się to zdało, bowiem im bliżej końca meczu, tym coraz bardziej uwidoczniała się dominacja europejskiego zespołu. Dzielił on i rządził zarówno w ataku, jak i w bloku, wygrywając 25:15.

PSL Logistic Manila – Eczacibasi Stambuł 1:3
(17:25, 17:25, 25:23, 15:25)

PSL: Santiago (9), Niemer (10), Stalzer (6), Morales (4), Niuchałowa (10), Fajardo (1), Fukuda (libero) oraz Daquis (4), Gonzaga (4), Boonlert, Reyes M. (1), Molina i Reyes J. (libero)
Eczacibasi: Neslihan Demir (23), Baladin (21), Yilmaz (16), Arisan (10), Kilisli (7), Ozdemir (3), Akoz (libero)