Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Fakieł lepszy od Resovii, Polacy na czwartym miejscu

KMŚ: Fakieł lepszy od Resovii, Polacy na czwartym miejscu

Mecz o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata był bardzo nierówny. Drużyny grały falami, nie brakowało błędów, szczególnie po rzeszowskiej stronie siatki. Ostatecznie po czterosetowym spotkaniu ręce w górę w geście triumfu wznieśli siatkarze rosyjskiej drużyny. Fakieł Nowy Urengoj sięgnął po brązowym medal, zaś Asseco Resovia Rzeszów uplasowała się tuż za podium.

Obie drużyny mecz rozpoczęły dość nerwowo (4:4), a jednopunktowe prowadzenie było raz po jednej, raz po drugiej stronie siatki (7:7). Dopiero widowiskowy blok Dmitrija Wołkowa dał większą zaliczkę rosyjskiej ekipie (10:8). Chwilę potem jego zespół popełnił jednak błąd (12:12), a as serwisowy Mateusza Miki dał minimalną przewagę Asseco Resovii (15:14). Podwyższyła ją udana kontra (17:15), chwilę później dobrą zagrywkę dołożył Rossard oraz Marcin Możdżonek (22:18). Doświadczony środkowy nie zamierzał schodzić z pola serwisowego (24:18) i kiedy atak po bloku skończył Mika, Resovia prowadziła 1:0.

Początek drugiego seta również stał pod znakiem wyrównanej walki, ale błędy w ofensywie rzeszowian spowodowały, że na pierwszej przerwie technicznej o dwa oczka lepsi byli gracze z Nowego Urengoju (8:6). Ekipa z Podkarpacia stanęła, o wiele lepiej na siatce prezentowali się podopieczni Camillo Placiego, zwłaszcza Dmitrij Wołkow (13:8). Rzeszowianie byli o wiele mniej skuteczni (10:16), ale tuż przed kluczowym momentem seta także Fakieł zaczął popełniać błędy (20:16), jednak as serwisowy Andrieja Ananiewa szybko przywrócił jego drużynie sześciopunktowe prowadzenie (22:16). Kiedy zatrzymany na środku został Iwan Jakowlew, a kontrę skończył Rossard, strata rzeszowian ponownie zmalała (19:22). Fakieł nie wypuścił już jednak swojej przewagi z rąk i doprowadził do remisu w całym meczu.

Chociaż to ekipa ze stolicy Podkarpacia wygrała dwie pierwsze akcje trzeciej partii, to cztery  kolejne padły już łupem rosyjskiego teamu (4:2). Gracze Gheorghe Cretu mieli problemy ze sforsowaniem bloku rywali (2:5), jednak szybko udało im się złapać kontakt punktowy i kiedy kolejny dobry serwis dołożył Thibault Rossard, na tablicy wyników pojawił się remis po 6. Gra przez chwilę była wyrównana, jednak przełamanie dał swojej drużynie David Smith i jego mocne zagrywki (12:10). Szybko Fakieł doprowadził do remisu (12:12), w szeregi rzeszowian powróciły grzechy błędów własnych oraz słabsze przyjęcie (15:19). Udało im się co prawda zmniejszyć na chwilę dystans (17:19), ale nie mieli argumentów, by udało im się pójść za ciosem (19:22). Ananiew przytomnie zachował się na siatce, dając swojej ekipie piłkę setową (24:21), Rossard postraszył jeszcze rywali serwisem, ale Dmitrij Wołkow mocnym atakiem zakończył tę partię.

Siatkarze obu ekip na początku czwartego seta grali punkt za punkt, choć nie ustrzegli się błędów własnych (6:6). Ponownie dobrymi serwisami zaimponował Smith (11:8), ale czujna gra Igora Kołodyńskiego doprowadziła do kolejnego wyrównania (12:12). Piłkę w aut wyrzucił Wołkow (12:14), ale Resovii nie udało się zbyt długo utrzymać dwupunktowej zaliczki, bo z piłki przechodzącej skorzystali gracze Fakiełu, chwilę potem zatrzymali także Jakuba Jarosza i Rossarda (19:17). Rzeszowianie ponownie zanotowali przestój (17:20) i dopiero wygrywając długą akcję, ponownie złapali kontakt punktowy (19:20). Do remisu doprowadził błąd Kołodyńskiego (21:21), natomiast potężna zagrywka Rossarda sprawiła, że to rzeszowianie byli o oczko lepsi (23:22). W aut zaatakował jednak Mika, dając rosyjskiemu teamowi piłkę meczową. Chwilę potem polski przyjmujący został zablokowany i z brązowego medalu mogli cieszyć się gracze z Nowego Urengoju.

Asseco Resovia Rzeszów (POL) – Fakieł Nowy Urengoj (RUS) 1:3
(25:19, 20:25, 23:25, 23:25)

Resovia: Rossard (17), Mika (12), Możdżonek (9), Smith (9), Schulz (4), Shoji K. (2), Perry (libero) oraz Jarosz (8)
Fakieł: Udrys (15), Wołkow (13), Jakowlew (4), Kluka (10), Kołodyński (2), Ananiew (9),Shoji E. (libero) oraz Bogdan (4), Kolenkowskij i Rukawisznikow