Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ: Cucine Lube za silne dla Resovii

KMŚ: Cucine Lube za silne dla Resovii

fot. Katarzyna Antczak

W pierwszym półfinale klubowych mistrzostw świata Cucine Lube Civitanova wywiązało się z roli faworyta i pokonało Asseco Resovię Rzeszów. Rzeszowianie po walce wygrali pierwszego seta, mieli także przewagę w drugim, ale od połowy tej partii inicjatywę przejęli wicemistrzowie Włoch. Resovia poderwała się do walki w czwartej partii, ale lepsi okazali się jednak rywale.

Pierwszy półfinał klubowych mistrzostw świata lepiej rozpoczęli gracze włoskiej ekipy, którzy dobrze zagrali blokiem (6:3), skutecznie grając również na skrzydłach (9:5). Rzeszowianie mieli swoje szanse na zmniejszenie strat, udało im się dopiero po błędzie Bruno (14:12) i kiedy piłkę w aut posłał środkowy Lube, Resovia miała już tylko oczko mniej. Sprawy w swoje ręce w polu zagrywki wziął Osmany Juantorena (18:15). Dwoma dobrymi serwisami odpowiedział Damian Schulz, wyrównując stan rywalizacji (19:19), proste błędy rzeszowian sprawiły, że szybko prowadzenie odzyskali gracze Lube (21:19). Kontratak w wykonaniu Mateusza Miki doprowadził do kolejnego remisu (21:21), z prawego skrzydła nie pomylił się Schulz (23:22) i chwilę potem ekipa z Podkarpacia miała piłkę setową (24:23). Szybko sytuacja się odwróciła i o wyniku premierowej partii decydowała gra na przewagi (26:26). W końcówce obie drużyny pewnie atakowały, punkt bezpośrednio z pola zagrywki zdobył Rossard (29:28), natomiast ostatni akcent w tym secie należał do Davida Smitha (31:29).Dwa punktowe bloki Asseco Resovii otworzyły drugą część meczu, jednak po udanej kontrze Cwetana Sokołowa włoski team doprowadził do remisu po 7. Thibault Rossard zaskoczył rywali skrótem, a na prawym skrzydle kontratak wykorzystał Schulz (11:8). Swoje prowadzenie rzeszowianie powiększyli po bloku na Juantorenie (15:11), potem jednak ekipa Giampaolo Medeiego znalazła sposób na Schulza (16:17) i po jeszcze jednej kontrze Sokołowa wyrównała stan rywalizacji (17:17). Simon zablokował Marcina Możdżonka i to jego zespół był o oczko lepszy. Lube nie zwalniało tempa i przy serwisach Dragana Stankovicia zanotowało całą serię (21:18), natomiast rzeszowianie kompletnie stanęli, mieli problemy z przyjęciem i atakiem (18:24) i szybko w całym spotkaniu był remis 1:1.

Tym razem to Lube zapisało po swojej stronie dwie pierwsze akcje, a następnie zdominowało wydarzenia na parkiecie (8:3). Gra co prawda zaczęła toczyć się punkt za punkt, ale nieprzerwanie inicjatywa leżała po stronie Lube (10:5). Rzeszowianie nie byli w stanie odnaleźć swojej gry z początku drugiej partii (8:14), natomiast siatkarze włoskiego klubu wykorzystywali każde ich potknięcie (16:9). Potężną zagrywkę dołożył Sokołow (18:9), Resovia nadal sporo problemów miała z akcją własną, kontry na pojedynczym bloku nie skończył Rafał Buszek i kiedy asem serwisowym popisał się także Leal, jego zespół prowadził już 21:10. Pierwszą piłkę setową Lube miała po akcji z VI strefy (24:13), natomiast atak blok-aut Juantoreny zakończył całą odsłonę.

Początek seta numer cztery stał pod znakiem mocnych zagrywek Schulza i Rossarda (6:3), na parkiecie nie brakowało również przedłużonych akcji. W polu serwisowym zaczął szaleć Simon, Dragan Stanković powiększył zaliczkę Lube po bloku na swoim vis a vis (10:8). Kubański środkowy nie zwalnia tempa za linią dziewiątego metra, skutecznie grały również skrzydła włoskiego zespołu (13:8). Pojedyncze mocne ataki Schulza to było za mało, aby rzeszowianie mogli myśleć o odwróceniu wyniku (11:15), ręki w ofensywie nie zwalniali ani Leal, ani Juatorena (18:13). Piłkę przechodzącą wykorzystał jeszcze Rossard, natomiast błąd odbicia Sokołowa i autowe zagranie Juantoreny sprawiło, że Asseco Resovia złapała kontakt punktowy (19:20). Jedną z najciekawszych akcji tego meczu wygrali siatkarze Gheorghe Cretu (21:22), ale świetny atak po skosie Leala dał wicemistrzom Włoch piłkę meczową, dzieła dokończył Cwetan Sokołow, swobodnie mijając pojedynczy blok.

Cucine Lube Civitanova (ITA) – Asseco Resovia Rzeszów (POL) 3:1
(29:31, 25:19, 25:14, 25:23)

Składy zespołów:
Cucine Lube: Sokołow (18), Juantorena (18), Simon (13), Leal (12), Stanković (9), Bruno (3), Balaso (libero) oraz Cester, Cantagalli, Massari i D’hulst
Asseco Resovia: Rossard (19), Schulz (16), Smith (10), Mika (7), Możdżonek (5), Shoji (4), Perry (libero) oraz Lemański, Redwitz, Szerszeń i Buszek

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej KMŚ

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved