Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kluczowy dzień dla Onico Warszawa

Kluczowy dzień dla Onico Warszawa

ONICO Warszawa to aktualny wicemistrz Polski, który w sezonie 2019/2020 ma wziąć udział w Lidze Mistrzów. Zdaniem serwisu sport.pl nadal nie wiadomo czy wystartuje w jakichkolwiek rozgrywkach, a  managerowie we wtorek prawdopodobnie mieli dostać zgodę na szukanie nowych klubów dla swoich klientów,

Sprawa ONICO Warszawa ciągnie się już od dłuższego czasu. W wakacje do mediów doszły niepokojące wieści, jakoby tytularny sponsor klubu stał na skraju upadłości w związku z wypowiedzeniem umów kredytowych w kilku bankach i koniecznością zwrotu wielu milionów złotych. Informacje te się potwierdziły, a umowa sponsorska nie została przedłużona. Przez wiele tygodni władze klubu walczyły o ligowy byt. Prezes Piotr Gacek i jego współpracownicy szukali nowego sponsora, który zapewni drużynie bezpieczny start w kolejny sezon. W ostatnim czasie w mediach podawano, że ma być nim firma Westminster, zajmująca się wynajmem mieszkań. Poza tym, jak informuje sport.pl,  w działalność warszawskiego klubu miał się włączyć Orlen.Środa to ponoć kluczowy dzień dla przyszłości drużyny, bowiem władze i przedstawiciele zespołu mają uczestniczyć w kilku istotnych spotkaniach. Po nich będzie wiadomo co dalej. Jednocześnie z informacji serwisu sport.pl wynika, że managerowie we wtorek prawdopodobnie mieli dostać zgodę na szukanie nowych klubów dla swoich klientów, ponieważ na dwa tygodnie przed startem sezonu PlusLigi przyszłość ONICO Warszawa nadal nie jest jasna.

W poprzednim sezonie drużynie udało się wywalczyć historyczny srebrny medal mistrzostw Polski, a tym samym dostać się do rozgrywek Ligi Mistrzów. Kontrakty ze stołecznym zespołem podpisane mają m.in. Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Kevin Tillie, Piotr ŁukasikPiotr Nowakowski. Trenerem jest Andrea Anastasi. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że klub opuścił atakujący, Bram van den Dries. Łączono to jednak nie z pogłoskami o upadku drużyny, a z wykupem kontraktu.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved