Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kluby zablokowały poszerzenie ekstraklasy

Kluby zablokowały poszerzenie ekstraklasy

fot. PLPS

Podczas weekendowego spotkania szefów klubów PlusLigi i Orlen Ligi rozmawiano m.in. o powiększeniu zarówno męskich, jak i żeńskich rozgrywek. Poza pojedynczymi przypadkami większość klubów opowiedziała się przeciwko powiększeniu rozgrywek.

Obecnie męska PlusLiga liczy czternaście, a żeńska Orlen Liga – dwanaście zespołów. Wiadomo, że o miejsce w PlusLidze ubiegają się Espadon Szczecin i GKS Katowice, a w Orlen Lidze chcą grać ŁKS Łódź, Budowlani Toruń i Wisła Warszawa. Wszystkie te kluby spełniły warunek sportowy, jakim był awans do półfinału rozgrywek 1. ligi. I wszystkie zapewniają, że spełnią także wymogi finansowe i infrastrukturalne.Ale weto stawiają szefowie klubów PlusLigi. Jak się dowiedzieliśmy, w Krakowie rozmawiano też o nowym systemie rozgrywek w PlusLidze. Powrót fazy play-off jest przesądzony, ale jeszcze nie wiadomo, w jakiej formie. Swoich zwolenników ma powrót do starego systemu, by w pierwszej rundzie play-off grało osiem drużyn, ale większość optuje za skróceniem play-off o jedną rundę. Wówczas o mistrzostwo Polski walczyłyby cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej.

Według regulaminu organizator rozgrywek musi ogłosić uczestników i system rozgrywek do końca czerwca. Myślę, że stanie się to szybciej. Kolejne spotkania zaplanowane są w maju, już po zakończeniu rozgrywek ligowych – mówi Kamil Składowski, rzecznik prasowy Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, prowadzącej rozgrywki PlusLigi i Orlen Ligi. Jest natomiast właściwie przesądzone, że rozgrywki PlusLigi i Orlen Ligi od sezonu 2016/2017 będą otwarte dla drużyn z pierwszej ligi. W tej chwili najbardziej prawdopodobną opcją jest, że ostatnia drużyna PlusLigi i Orlen Ligi będzie rozgrywała baraż z najlepszym zespołem 1. ligi, który spełnia finansowe i infrastrukturalne wymogi lig zawodowych. Szefowie klubów w większości niechętni są wprowadzeniu automatycznych spadków i awansów.

*więcej w serwisie dzienniklodzki.pl

Który z zespołów I ligi kobiet zasługuje na grę w Orlen Lidze?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: dzienniklodzki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, I liga mężczyzn, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved