Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jak kluby czołowych lig w Europie radzą sobie w dobie pandemii?

Jak kluby czołowych lig w Europie radzą sobie w dobie pandemii?

Pandemia koronawirusa i przedwczesne zakończenie lig w Europie mocno odbiło się na finansach klubów, nie tylko tych w Pluslidze.Kluby zmuszone są do renegocjacji umów z zawodnikami.  Jeden z najbardziej znanych i wpływowych menadżerów siatkarskich, Georges Matijasević podzielił się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

  

PlusLiga: 

 – Gratulacje dla klubów i zawodników PlusLigi. Prawie wszyscy w polubowny sposób doszli do porozumienia w sprawie umów. Niezły pokaz rozsądku i wzajemnego zrozumienia – napisał Matijasević.

Francja:

We Francji klubom pomoże rząd. Wypłaci on zawodnikom 84% należności netto, jaką mieli otrzymać od marca. Oznacza to, że gracze otrzymają  około  93% wynagrodzenia. We Francji kontrakty trwają 10 miesięcy, do 30 czerwca.

Rosja: 

Słynący z wysokiego budżetu kluby rosyjskie mają wypłacać swoim zawodnikom 100% kontraktu.

Włochy:

We Włoszech sytuacja z koronawirusem  była najtrudniejsza.  –  We Włoszech dochodzi do interesujących negocjacji na liniach kluby – zawodnicy. Proponuje się obniżenie kontraktu siatkarzom o 30%, czyli równowartość trzech ostatnich pensji, co rzecz jasna jest trudne do zaakceptowania przez graczy. Pytanie brzmi: Czy wszystkie pozostałe pensje powinny zostać zawieszone, czy tylko ich część. Uważam, że należy znaleźć porozumienie pomiędzy tym, jakie szkody pandemia wyrządziła w finansach klubów, a tym kiedy zawodnicy byli dostępni dla klubów, czyli do kwietnia. 15-20% cięcia brzmią moim zdaniem sprawiedliwie  – mówi właściciel agencji menadżerskiej LZSportPro.

 

źródło: inf. własna, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved