Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Klubowi koledzy wspierali Lukasa Kampę

Klubowi koledzy wspierali Lukasa Kampę

fot. Aleksandra Twardowska

Kolejnym dowodem na to, że w pomarańczowej ekipie panują przyjacielskie relacje, jest wizyta siatkarzy i trenerów w katowickim Spodku podczas meczu ćwierćfinałowego mistrzostw Europy pomiędzy reprezentacją Niemiec i Czech. W pojedynku tym uczestniczył jedynak z Jastrzębskiego Węgla na Eurovolleyu w Polsce, kapitan reprezentacji Niemiec Lukas Kampa. To on dał kolegom impuls do działania w tej sprawie.

Mamy swoją grupę na WhatsApp’ie. Lukas rzucił hasło: „Czy potrzebujemy bilety na mecz”? Posypała się taka lawina zamówień, że wyszło zapotrzebowanie większe niż ilość biletów, jaką dysponował Lukas. Ostatecznie więc bilety zorganizował nasz klub, dzięki czemu mieliśmy tę przyjemność, że mogliśmy wspólnie wybrać się do Spodka na mecz – relacjonuje Wojciech Sobala, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Jak się okazało, czwartkowi rywale Niemców, Czesi, sprawili psikusa nie tylko mistrzom Europy Francuzom, których sensacyjnie wyeliminowali w barażu o ćwierćfinał, ale i… Jastrzębskiemu Węglowi. Pomarańczowi szykowali się bowiem na przyjazd do Spodka na mecz wieczorny, po zakończeniu swojego popołudniowego treningu. Wszystkie mecze Francuzów w Spodku miały odbywać się o 20:30, ale jako że mistrzowie Europy przegrali i odpadli z turnieju, to ćwierćfinałowy mecz Niemcy – Czechy rozpoczął się o 17:30. – Niestety, nie zdążyliśmy na dwa pierwsze sety. O godzinie piętnastej mieliśmy trening, którego nie dało się skrócić, a nie posiadamy jeszcze zdolności teleportacji – uśmiecha się Sobala.Mimo że koledzy dotarli do Katowic z lekkim opóźnieniem, Kampa był zachwycony ich obecnością w hali. – Kiedy wróciłem na parkiet po dziesięciominutowej przerwie i zobaczyłem ich z transparentem na trybunach, to było dla mnie jak zastrzyk dodatkowej energii! Pomyślałem, że skoro oni poświęcili swój czas i zabrali na ten mecz ze sobą rodziny, to ja po tym rozczarowującym drugim secie muszę pokazać, jak bardzo doceniam to, że są ze mną i wygrać to spotkanie – dzielił się swoimi wrażeniami główny bohater wieczoru.

Reprezentacja Niemiec przełamała rywali i wygrała całe spotkanie 3:1, awansując do półfinału mistrzostw Europy. W sobotę kadra naszych zachodnich sąsiadów zmierzy się w Krakowie z Serbią w meczu o finał czempionatu. 

I kto teraz wygra mistrzostwa Europy siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved