Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Klub Serie A rozstaje się z włoską rozgrywającą

Klub Serie A rozstaje się z włoską rozgrywającą

fot. Bogusław Krośkiewicz

Znana z parkietów Orlen Ligi, mająca na koncie występy w Legionovii Legionowo, włoska rozgrywająca Marta Bechis rozstała się ze swoim dotychczasowym klubem. W Imoco Volley Conegliano Włoszka spędziła kilka miesięcy, trafiając do półfinalisty ubiegłego sezonu właśnie z Legionowa. Jak poinformował dotychczasowy klub zawodniczki, kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

Ostatnie miesiące we włoskiej Serie A przyniosły sporo zmian, najczęściej rotacje i przedwczesne rozwiązywanie kontraktów dotyczyły jednak posad szkoleniowców. Tym razem było jednak inaczej. Jak oficjalnie na swojej stronie internetowej poinformował klub z Conegliano, przedwcześnie rozwiązano kontrakt z młodą włoską rozgrywającą – Martą Bechis. Z początkiem sezonu Bechis miała pewne miejsce w wyjściowym składzie swojego zespołu. Przy urazie, jakiego doznała kapitan i główna reżyser gry zespołu – Alisha Glass, Bechis wykorzystała otrzymaną szansę. Ostatnie tygodnie to jednak powrót do gry Amerykanki, z którą Włoszce trudno było wygrać rywalizację.To właśnie umożliwienie rozwoju siatkarki było tym, o czym mówili przedstawiciele Imoco Volley, ogłaszając decyzję o rozwiązaniu kontraktu. – Ta decyzja pozwoli Bechis otrzymywać i rozważać oferty z innych klubów, a co za tym idzie wybrać taką, która pozwoli na rozwój jej talentu – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Przedstawiciele Imoco Volley Conegliano podziękowali też zawodniczce za dotychczasowy wkład pracy, życząc powodzenia w przyszłej karierze.

Marta Bechis w dotychczasowej karierze grała głównie we włoskich klubach, wyjątkiem był sezon ligowy 2014/2015, który Włoszka spędziła w Polsce, broniąc barw Legionovii Legionowo. To właśnie z Orlen Ligi rozgrywająca reprezentacji Włoch trafiła do jednego z czołowych zespołów włoskiej Serie A. Dla Bechis był to powrót do Conegliano po rocznej przerwie, wcześniej siatkarka grała m.in. w Asystelu Novara, Urbino Volley czy klubie z Turynu.

źródło: imocovolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved