Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Klub ligi włoskiej ogłosił pozyskanie Bartosza Kurka

Klub ligi włoskiej ogłosił pozyskanie Bartosza Kurka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Atakujący Bartosz Kurek od początku okienka transferowego był łączony z ligą włoską. Ostatecznie Polak zagra w Vero Volley Monza. Kurek będzie kolejnym reprezentantem Polski w Serie A po Bartoszu Bednorzu (Azimut Modena), Wilfredo Leonie (Sir Safety Conad Perugia) i Mateuszu Bieńku (Cucine Lube Civitanova).

Bartosz Kurek w zeszłorocznym okienku transferowym wrócił do PlusLigi. Sezon rozpoczął w Stoczni Szczecin, jednak przez problemy finansowe klubu w trakcie rozgrywek przeniósł się do ONICO Warszawa. W warszawskiej drużynie był podstawowym atakującym, czterokrotnie wybrano go MVP spotkania. Kurek nie mógł wystąpić w półfinałach oraz finale PlusLigi przez kontuzję pleców, która wykluczyła go nie tylko z gry w lidze, ale również z występów w Siatkarskiej Lidze Narodów. Bez jednego ze swoich liderów ONICO zajęło drugie miejsce w finale ustępując ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Umowa Polaka ze stołecznym zespołem, która wygasła z końcem maja, nie została przedłużona.Od początku okienka transferowego atakującego łączono z ligą włoską. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że Kurek ma trafić do Cucine Lube Civitanovy, w której grał już w latach 2013-2015. Wraz z włoskim zespołem Polak zdobył wtedy mistrzostwo oraz Superpuchar Włoch. Ostatecznie jednak do Lube trafili Kamil Rychlicki i Amir Ghafour. We włoskich mediach pojawiła się informacja o innym potencjalnym pracodawcy Kurka. Zawodnikiem miał być zainteresowany zespół Volero Volley Monza. W czwartek właśnie ten klub oficjalnie ogłosił pozyskanie MVP zeszłorocznych mistrzostw świata. Nowy pracodawca Bartosza Kurka w poprzednim sezonie przegrał w ćwierćfinale ligi włoskiej z Sir Safety Conad Perugia a w finale Pucharu Challenge uległa Biełogorie Biełgorod.

Włoski zespół wcześniej podpisał kontrakty z środkowym Wiktorem Josifowem, libero Riccardo Goi i Filippo Federicim, rozgrywającym Tomaszem Calligaro oraz przyjmującymi Yacine Louatim i Donovanem Dzavoronokiem.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved