Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kłopoty Huraganu Międzyrzec Podlaski przed play-off

Kłopoty Huraganu Międzyrzec Podlaski przed play-off

Dla podopiecznych trenera Marcina Śliwy będzie to już trzeci występ na tym etapie rozgrywek. W inauguracyjnym sezonie 2012/2013 międzyrzeczanie zajęli wysokie trzecie miejsce. Dwa lata później powtórzyli ten wyczyn. W 2014 roku Huragan, przy nowatorskich zmianach PZPS-u w systemie drugoligowych rozgrywek, uplasował się na siódmej pozycji. Jak będzie tym razem?

Przeciwnikiem trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek będzie Metro Warszawa. W końcówce fazy zasadniczej stołeczni rzutem na taśmę pozbawili międzyrzeczan drugiej pozycji (zaledwie punkt różnicy). Tym samym dwa pierwsze spotkania pierwszej rundy play-off rozegrane zostaną w Warszawie. Pierwsze w piątek, drugie w sobotę. – Pierwotnie mieliśmy zagrać w weekend. Na prośbę gospodarzy, którzy mieli kłopoty z halą, zaczniemy dzień wcześniej – wyjaśnia szkoleniowiec Huraganu Marcin Śliwa.Rywalizacja na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw. Drużyny, które wyjdą zwycięsko z pierwszej fazy play-off, awansują do kolejnej. Będą to już półfinały. Na kolejnym szczeblu najlepszych czeka już finał główny. – Nie wybiegamy myślą aż tak daleko – mówi opiekun zespołu. – Zresztą, ostatnio nie dysponujemy optymalnym składem.

Chory jest rozgrywający Łukasza Wasąg. Drugi atakujący Cezary Lewicki narzeka na kłopoty z plecami. Nie w pełni sił jest także przyjmujący Sylwester Kasjaniuk. – W okresie między rundą rewanżową a play-off z konieczności mieliśmy kilka dni wolnego. Tym samym trenowaliśmy mniej. Zobaczmy, jak to się przełoży na naszą postawę w Warszawie – zastanawia się szkoleniowiec.

W sezonie zasadniczym Huragan przegrał w stolicy 1:3, w rewanżu zwyciężył, ale zaledwie 3:2. – Metro, wbrew temu, co mówiono przed sezonem, to naprawdę solidna drużyna – mówi Śliwa. – Czeka nas bardzo trudne zadanie. Mamy tego świadomość. Mimo to będziemy chcieli wygrać w stolicy przynajmniej jedno spotkanie. Wówczas będziemy mieć komfort powrotu do Międzyrzeca na kolejne dwa mecze.

W drugim starciu play-off grupy czwartej SKS Hajnówka zmierzy się z BAS-em Białystok.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved