Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kłopoty Czarnogórców przed ME, odwołane sparingi z Iranem

Kłopoty Czarnogórców przed ME, odwołane sparingi z Iranem

Za reprezentacją Czarnogóry dwa sparingi z Grekami, w których obie drużyny podzieliły się zwycięstwami. Dla podopiecznych Veljko Basicia były to ostatnie sparingi przed ME, bowiem wizytę w Podgoricy odwołali Irańczycy. Czarnogórcy będą jednym z grupowych rywali Polaków.

Przygotowujące się do mistrzostw Europy reprezentacje Czarnogóry i Grecji rozegrały dwa mecze kontrolne. W pierwszym w czterech setach wygrali siatkarze z Hellady, a w drugim po tie-breaku lepsi okazali się Czarnogórcy, którzy triumfowali 19:17. Do zwycięstwa poprowadził ich Vojin Cacić, który zapisał na swoim koncie 18 oczek. Ważnymi ogniwami zespołu byli także Marko Bojić, Alexandar Minić a także Marko Vukasinović, którzy wywalczyli odpowiednio 13, 12 oraz 11 oczek. po drugiej stronie siatki liderem był Athanasios Protopsaltis, który zgromadził na swoim koncie 19 punktów. – Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ był to nasz ostatni oficjalny sparing przed mistrzostwami Europy. Widziałem jednak, że jest w naszej drużynie miejsce na poprawki. Nasz system obrony nie funkcjonował zbyt dobrze. Będziemy pracować nad nim w ciągu najbliższych 15 dni, aż do rozpoczęcia mistrzostw – zaznaczył szkoleniowiec Czarnogórców, Veljko Basić.Mimo porażki w drugim meczu z postawy swoich podopiecznych zadowolony był trener greckich siatkarzy. – To był bardzo trudny mecz między zespołami, które są na podobnym poziomie. Był to dobry test dla obu zespołów przed mistrzostwami Europy – skomentował Dimitrios Andreopoulos. Jego podopieczni mają też już za sobą przegrane mecze kontrolne ze Słoweńcami, a na początku września rozegrają jeszcze spotkania towarzyskie ze Słowakami, które będą ich ostatnim sprawdzianem formy przed czempionatem Starego Kontynentu.

Z kolei sytuacja Czarnogórców mocno się skomplikowała. Mieli oni jeszcze rozegrać dwa sparingi z Irańczykami, ale Persowie odwołali przyjazd do Podgoricy, więc zanosi się na to, że mecze z Grekami były dla podopiecznych trenera Basicia ostatnią oficjalną możliwością na sprawdzenie swoich umiejętności przed turniejem docelowym. – Byłoby miło, gdyby Igor Kolaković odwiedził nas z irańską drużyną. Cały nasz program przygotowań skoncentrowany był na tych sparingach. Musimy jednak dostosować się do nowej sytuacji. Zawsze powtarzam moim zawodnikom, że muszą skupić się na własnej grze. Będziemy to robić do startu mistrzostw Europy. Wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej – zakończył szkoleniowiec Czarnogórców, którzy będą jednym z grupowych rywali biało-czerwonych w mistrzostwach Europy.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved