Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Klima Błażowa nie zagra w II lidze?

Klima Błażowa nie zagra w II lidze?

Dwa zespoły z podkarpackich trzecich lig wywalczyły sobie prawo gry w drugiej lidze w przyszłym sezonie. Zagra w niej jednak najpewniej tylko jedna, APPGO II LO Rzeszów.

Tydzień temu APPGO II LO Rzeszów i Klima Błażowa cieszyły się z awansu, po tym jak wygrały turnieje finałowe III ligi. Zdecydowaną chęć gry w II lidze wyraża żeńska ekipa z Rzeszowa. – Właśnie pracujemy nad składem na przyszły sezon – mówi Maciej Leś, trener APPGO II LO. – Jesteśmy przekonani, że trzeba będzie się wzmocnić, ale trzon zespołu chcemy utrzymać. Jedna lub dwie zawodniczki wahają się, reszta zdecydowała się zostać. Mieliśmy ich dwanaście, ale planujemy powiększyć kadrę. Mamy na oku pewne nazwiska, ale na razie jeszcze nie chcemy się tym chwalić. Priorytetem jest siatkarka na pozycji przyjmującej, szukamy środkowej z opcją ataku i być może rozgrywającą.Niewykluczone, że APPGO przeniesie się też na inną halę, gdyż ta w II LO może nie spełnić wymogów gry w 2 lidze. W grę ponoć wchodzi hala uniwersytetu przy ul. Hoffmanowej, gdzie siatkarki grały turniej finałowy.

Mniej optymistycznie wygląda sytuacja Klimy, która rozważa nawet rezygnację z gry w drugiej lidze. – Druga liga będzie bardzo mocna, bo nie będzie Młodej Ligi, a nasza kadra wymaga znacznych wzmocnień – tłumaczy Michał Środa, grający trener Klimy. – Wkrótce wydamy oświadczenie w tej sprawie – dodaje Ryszard Pępek, prezes klubu. Klub z Błażowej opiera się głównie na zawodnikach miejscowych. In minus działa fakt, że z gry w siatkówkę zamierzają zrezygnować doświadczeni Grzegorz Mańko i Marcin Środa.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved