Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Klaudia Laskowska: Chcemy powalczyć, pokazać charakter i liczymy na sukces

Klaudia Laskowska: Chcemy powalczyć, pokazać charakter i liczymy na sukces

fot. fot. Piotr Sumara

Reprezentacja Polski juniorek intensywnie przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw świata U-20, które odbędą się między 12 a 21 lipca w Meksyku. W składzie kadry są aż trzy zawodniczki, które w przyszłym sezonie będą występowały w barwach E.Leclerc Radomki Radom. Mowa tu o przyjmującej Oliwii Bałuk, środkowej Klaudii Laskowskiej oraz rozgrywającej Paulinie Zaborowskiej.

Zgrupowanie juniorskiej kadry rozpoczęło się 13 maja w Szczyrku. – Prawie od początku maja trenujemy pod okiem naszych szkoleniowców. Przeszłyśmy również specjalistyczne badania w Warszawie oraz testy, które sprawdzały stan zdrowia, wydolność organizmu itp. Celem tych wszystkich przygotowań są mistrzostw świata U-20. Chcemy powalczyć, pokazać charakter i liczymy na sukces. Wiele z nas kończy swoją przygodę z juniorską siatkówką właśnie tym turniejem. Ponadto będziemy reprezentować nasz kraj, co dodaje nam jeszcze większej motywacji by sięgać jak najwyżej – powiedziała Klaudia Laskowska.Poza intensywnymi, systematycznymi treningami w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, Polki rozegrały kilka kontrolnych sparingów. – Na początku czerwca wyjechałyśmy do słoweńskiej miejscowości Maribor, gdzie czekały na nas zespoły uniwersyteckie z Ohio oraz Wisconsin. Podczas tego wyjazdu z obiema ekipami zmierzyłyśmy się dwukrotnie, czyli rozegrałyśmy cztery mecze. Był jednak również czas na regenerację, integrację i poznanie tej pięknej miejscowości. Po kilku dniach spędzonych w tamtym miejscu wróciłyśmy do Szczyrku, by dalej trenować – opowiada środkowa Radomki.

Ostatni sprawdzian przed wyjazdem na turniej, to dwa sparingi rozegrane z młodą reprezentacją Niemiec. – 25 czerwca wyjechałyśmy do Niemiec i tam już pierwszego dnia zagrałyśmy dwa sety z gospodyniami. Następnego dnia, dość nietypowo jak na siatkarski mecz, rozegrałyśmy sześciosetowy pojedynek, po którym ponownie wróciłyśmy do Szczyrku – dodaje Oliwia Bałuk.

Już za kilka dni Polki wyruszą do Meksyku by mierzyć się z najlepszymi na świecie. – Przed nami ostatni tydzień przygotowań w Szczyrku. 7 lipca wylatujemy na turniej i liczę, że uda nam się wrócić z medalami na szyi – podsumowuje młoda przyjmująca. Polska znajduje się w grupie B wraz z Chinami, Egiptem oraz Peru. Nasza reprezentacja jest zdecydowanym faworytem i ma ogromne szansę by przejść do kolejnej fazy zmagań.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved