Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Kulig: Nie będziemy się poddawać

Klaudia Kulig: Nie będziemy się poddawać

fot. Arkadiusz Buczyński

Minione dwa lata były dla mnie bardzo ważne i mam nadzieję, że teraz wykorzystam tę wiedzę jak najlepiej już na boisku – mówi Klaudia Kulig, libero Atomu Trefla Sopot.

Klaudia Kulig związana jest z Atomem Treflem Sopot od dwóch lat. W roku 2014 uczestniczyła w przygotowaniach zespołu pod wodzą Lorenzo Micellego do rozgrywek w sezonie 2014/2015, a później rywalizowała na parkietach Młodej Ligi Kobiet. W tym sezonie dostała także możliwość debiutu na parkietach Orlen Ligi. Częścią seniorskiego zespołu stała się w pełni w minionym sezonie, gdzie zaprezentowała się również na arenie Ligi Mistrzyń. Nie ulega jednak wątpliwości, że ten sezon dla pochodzącej z Malborka libero może być przełomowy, bowiem to jej ma być powierzona rola pierwszej libero. – Na pewno pechowo wyszło, że sytuacja w klubie tak się potoczyła, bo w końcu jesteśmy aktualnymi wicemistrzyniami Polski. Z drugiej strony dla nas, dla młodych zawodniczek jest to naprawdę ogromna szansa, że w końcu będziemy mogły pograć i zdobywać to cenne doświadczenie na boisku – mówi 19-letnia siatkarka.Pomimo tego, że tych szans na grę w minionych dwóch sezonach było faktycznie dość niewiele, malborczanka nie żałuje decyzji o pozostaniu w Atomie Treflu. – Te dwa minione lata były dla mnie naprawdę bardzo cenne, bardzo dużo się nauczyłam i dziękuję trenerom, że mogłam przez ten czas trenować z takimi zawodniczkami. To były bardzo ważne lata i teraz mam nadzieję, że wykorzystam tę wiedzę jak najlepiej już podczas samego meczu – przyznaje.

W tym sezonie atomowy zespół będzie jednak bardzo przebudowany. Ze starego składu obok Kulig pozostały jedynie Justyna Łukasik oraz Magdalena Damaske. Jak zatem zapatruje się na nadchodzący sezon sopocka libero? – Sądzę, że są szanse na to, że będziemy takim „czarnym koniem” Orlen Ligi, że będziemy sprawiać wiele niespodzianek naszym rywalkom – ocenia zawodniczka i dodaje: – Faktycznie mamy bardzo młody zespół, ale myślę, że wiele meczów możemy wygrać właśnie „serduchem”, walką na boisku aż do samego końca. Nie będziemy się na pewno poddawać, mimo że teoretycznie będziemy walczyły z mocniejszymi zespołami. Zawsze będziemy jednak grały do samego końca.

Choć do meczów ligowych Atomówkom pozostały jeszcze dwa miesiące, treningi są dość ciężkie. Żadna z zawodniczek nie zamierza jednak odpuszczać. – Po wakacjach każdy trening, jakikolwiek by nie był, zawsze będzie ciężki, jeżeli przez wakacje udało się trochę odpocząć. Teraz już trzeba ciężko pracować, aby osiągnąć sukces. Obecnie faktycznie jest ciężko, ale dzięki temu na meczach będzie na pewno łatwiej. Ten pierwszy tydzień treningów przeżyłyśmy wszystkie – jedne nieco lepiej, drugie nieco gorzej. (śmiech) Niemniej wszystkie żyjemy i będziemy dalej solidnie wykonywać naszą pracę – kończy Kulig.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved