Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Kulig: Każde zwycięstwo to fantastyczne uczucie

Klaudia Kulig: Każde zwycięstwo to fantastyczne uczucie

fot. lsk.plps.pl

 – Kibice są dla nas wielkim wsparciem! Cieszymy się bardzo, że z meczu na mecz przybywa ich coraz więcej. Dziękuję im za wspaniały doping i mam nadzieję, że w niedzielę pomogą nam wygrać mecz! – mówi Klaudia Kulig, libero Trefla Proximy Kraków. Na własnym boisku krakowianki zmierzą się z Eneą PTPS Piła.

Odpoczęłaś? Dostałyście aż dwa dni wolnego. Obawiam się, że nie wiedziałaś, co z tym czasem zrobić…

Klaudia Kulig:(śmiech) Spokojnie, spokojnie. Dostałyśmy tyle wolnego czasu, że mogłam pojechać do mojego rodzinnego Malborka. Spędziłam czas z najbliższymi, trochę odpoczęłam i wracamy do pracy. Jak doskonale wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy. Dlatego te 2 dni wolnego to dużo i mało/ (śmiech)Nastroje na pewno dopisują. Po ostatnim meczu udało wam się awansować na ósmą pozycję w tabeli.

– Oczywiście, że tak. Każde zwycięstwo to fantastyczne uczucie, a gdy wygrywa się z zespołami będącymi wyżej w tabeli, to jest to podwójna radość. Takie spotkania dają nie tylko ważne punkty, ale również świadomość, że z każdym możemy wygrać.

Punktujecie nieprzerywanie od trzech spotkań. Do kiedy utrzymacie tę tendencję?

– Mam nadzieję, że ta passa będzie trwała już do końca sezonu! Wiemy, że z PTPS-em Piła czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Ten zespół już wielokrotnie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Pilanki mają wiele atutów, o których wiemy i je analizujemy. Podchodzimy do rywala z respektem, ale to my musimy pokazać, że owych atutów mamy więcej.

Czego możecie spodziewać się po rywalkach? Potrafią przegrać z ostatnim zespołem w tabeli, by tydzień później pokonać lidera. 

– To zespół, który przede wszystkim doskonale gra w obronie. Stąd przed moimi koleżankami dużo cięższe zadanie, gdyż trzeba będzie wysilić się dwa razy bardziej, aby zdobyć punkt. Jest to również drużyna, która popełnia małą ilość błędów własnych. Jestem przekonana, że będzie to bardzo ciężkie zadanie i po rywalkach możemy spodziewać się wszystkiego.  Jeżeli zagramy na swoim poziomie, to będzie to długie i widowiskowe spotkanie, które na pewno spodoba się kibicom, których przy okazji serdecznie zapraszam do hali. 

W tabeli panuje ogromny ścisk, dlatego każdy punkt jest na wagę złota.

– To prawda. Jesteśmy na 8. miejscu, ale prawdę mówiąc mamy tak samo blisko do 5. miejsca jak i do 12. Dlatego to jest ten czas, w którym nie możemy sobie pozwolić na utratę punktów. Musimy walczyć, musimy szukać punktów. Tak jak mówiłam wcześniej, szczególnie w potyczkach z zespołami, które znajdują się wyżej w tabeli. Gdyż takie zwycięstwa dają coś więcej, niż tylko ligowe punkty.

Po ostatnim spotkaniu musiałyście przybić sporo „piątek” z kibicami. Czujecie wsparcie?

– Kibice są dla nas wielkim wsparciem! Cieszymy się bardzo, że z meczu na mecz przybywa ich coraz więcej. Dziękuję im za wspaniały doping i mam nadzieję, że w najbliższą niedzielę pomogą nam wygrać mecz!

 

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved