Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Kulig: To była cenna wygrana dla naszego zespołu

Klaudia Kulig: To była cenna wygrana dla naszego zespołu

Siatkarki Trefla Proximy Kraków po zwycięstwie w Bydgoszczy dostały od swojego szkoleniowca dwa dni wolnego. Już w poniedziałek czeka je jednak kolejny mecz, w którym zmierzą się z Legionovią Legionowo. – Dla nas każdy rywal jest groźny. Nikogo nie możemy lekceważyć. Tym bardziej właśnie, że nastąpiła zmiana trenera, która może wnieść wiele dobrego do tego zespołu, dlatego musimy się spiąć i dać z siebie 200%. Uważam, że wszystko zależy od naszej gry – zapowiedziała Klaudia Kulig.

Jak minęły dwa wolne dni? Pewnie nie wiedziałaś co zrobić z czasem, bo to chyba pierwsze tak długie wolne.Klaudia Kulig: – Dwa dni wolnego spędziłam w Malborku z rodziną i z chłopakiem. Cieszę się, że akurat po meczu w Bydgoszczy dostałyśmy tyle wolnego, bo miałam okazję pojechać do swojego rodzinnego miasta i spotkać się z najbliższymi. Wiadomo, że Kraków i Malbork dzieli „kilka” kilometrów, więc nie mogłam nie skorzystać.

Wygrana w Bydgoszczy przyszła chyba w najbardziej odpowiednim momencie i dała zespołowi wiele dobrego, nie tylko sportowo, ale przede wszystkim mentalnie.

– Każdy moment jest odpowiedni, żeby wygrywać. Ale faktycznie nasza sytuacja była już naprawdę kiepska, dalej nie do końca nam się ona podoba i odpowiada. Dlatego to była cenna wygrana dla naszego zespołu. Na pewno to spotkanie pokazało, że potrafimy grać, że z meczu na mecz stajemy się silniejsze jako drużyna.

Jak forma i nastroje przed meczem z Legionovią?

– Nastroje jak zawsze bojowe. Jedziemy po to, żeby wygrać i wrócić do Krakowa z punktami.

Jak ocenisz najbliższego rywala? Jak dotąd ma on na swoim koncie jedno wygrane spotkanie, ale ostatnio zmieniono trenera, jak duże może to mieć znaczenie?

– Dla nas każdy rywal jest groźny. Nikogo nie możemy lekceważyć. Tym bardziej właśnie, że nastąpiła zmiana trenera, która może wnieść wiele dobrego do tego zespołu, dlatego musimy się spiąć i dać z siebie 200%. Uważam, że wszystko zależy od naszej gry.

Jak ocenisz obecny sezon w swoim wykonaniu?

– Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolona, że przyszłam do Krakowa. Mimo że na samym początku, gdy dowiedziałam się, że klub z Sopotu zostanie przeniesiony do Krakowa, byłam pewna, że tu nie przyjdę, ponieważ przerażała mnie odległość (prawie 600 km). Teraz wiem, że to był bardzo dobry wybór, mimo że początek sezonu nie był dla nas najlepszy. Jednak wiem, że nasza drużyna ma wielki potencjał i z tak dobrym sztabem szkoleniowym jesteśmy w stanie poukładać naszą grę i na koniec sezonu uplasować się na dobrym miejscu. Osobiście czuję, że robię postępy, a to jest bardzo ważne dla młodej zawodniczki. Dodatkowo mam możliwość występowania w pierwszej szóstce, chociaż rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie jest wyrównana.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved