Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Kubacka: Rola tej najmłodszej nigdy nie jest łatwa

Klaudia Kubacka: Rola tej najmłodszej nigdy nie jest łatwa

fot. bks.bielsko.pl

– Od dziecka oglądałam mecze BKS-u. Razem z tatą żartowaliśmy, że fajnie by było za parę lat być częścią tego klubu. Teraz mam właśnie okazję dołożyć swoją cegiełkę jako wychowanka do tej pięknej historii – mówi młoda libero BKS-u Bielsko-Biała, Klaudia Kubacka.  –  Zdaję sobie sprawę, że nie będę miała taryfy ulgowej, ale motywuje mnie to do ciężkiej pracy – dodaje.

Czym dla ciebie jest BKS?Klaudia Kubacka: – BKS od dawna odgrywał w moim życiu bardzo ważną rolę. Cieszę się niezmiernie, że mogę stawiać swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce właśnie w Bielsku, w klubie z tak niesamowitą historią. Od dziecka oglądałam mecze BKS-u. Razem z tatą żartowaliśmy, że fajnie by było za parę lat być częścią tego klubu. Teraz mam właśnie okazję dołożyć swoją cegiełkę jako wychowanka do tej pięknej historii.

Jak się czujesz w roli najmłodszej zawodniczki?

– Rola tej najmłodszej nigdy nie jest łatwa. Na pewno wiąże się z wielkim stresem, ponieważ to mój pierwszy sezon w LSK. Myślę, że trochę zajmie mi przyzwyczajenie się do tego stylu życia. Zdaję sobie sprawę, że nie będę miała taryfy ulgowej,ale motywuje mnie to do ciężkiej pracy. Już jako ta najmłodsza zostałam wyznaczona przez trenerów do przygotowania sprzętu przed każdym treningiem.

Czego spodziewasz się po rywalizacji z tak doświadczoną siatkarką jak Paulina Maj-Erwardt?

– Rywalizacja z Pauliną będzie dla mnie wielkim wyzwaniem, gdyż nie miałam nigdy okazji uczyć się od tak doświadczonej zawodniczki. Jestem przygotowana na to, że to ona będzie tą przodującą, jednak nie zamierzam się poddawać. Miałyśmy już okazję poznać się z Pauliną, jest niesamowicie przyjazną osobą, więc jeśli mowa o jakiejkolwiek rywalizacji, to tylko o tej sportowej.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved