Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Kaczorowska: Mamy pełniejszy skład

Klaudia Kaczorowska: Mamy pełniejszy skład

fot. Łukasz Krzywański

– Wydaje mi się, że czołowe zespoły będą na porównywalnym poziomie i ma nadzieję, że znajdziemy się w tym gronie pierwszej trójki. Nie ma jednak co już teraz prognozować. Boisko wszystko zweryfikuje – przyznała Klaudia Kaczorowska, siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów.

Developres SkyRes Rzeszów przygotowuje się do nadchodzącego sezonu, w którym zagra nie tylko na krajowym podwórku, ale również w rozgrywkach międzynarodowych. Po pierwszych treningach zawodniczki pojechały do domów. Rzeszowianki ponownie spotkają się 24 sierpnia. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym czasie podopieczne Lorenzo Micellego będą miały wolne. – Cały czas będziemy trenować indywidualnie. Nie ma mowy o żadnym odpoczynku. Taki jest system włoski trenera Micellego, a ja jestem do tego systemu przyzwyczajona, bo pracowałam z nim już wcześniej. Na pewno nie ma sensu siedzieć teraz tutaj na miejscu i tylko ćwiczyć na siłowni. Robimy to we własnym zakresie, a przy tym biegamy i pracujemy nad kondycją. Przyjeżdżamy do Rzeszowa pod koniec sierpnia i wtedy będziemy już gotowe do typowych treningów siatkarskich – wyjaśniła Klaudia Kaczorowska.Niemal wszystkie zespoły Orlen Ligi przeszły wyraźne zmiany kadrowe. Roszady nie ominęły również Developresu. Z zespołu odeszły Patrycja Flakus, Joanna Nickowska, Karolina Szczygieł, Karolina Szymańska, Miroslava Paskova, Kremena Kamenowa oraz dotychczasowa kapitan Katarzyna Mróz. Rzeszowska drużyna jednak wyraźnie wzmocniła się. Nowymi zawodniczkami brązowego medalisty zeszłego sezonu zostały Natalia Gajewska, Monika Ptak, Kamila Ganszczyk, Jelena Blagojević, Agata Sawicka, Julia Andruszko i Helene Rousseaux. – Na pewno mamy pełniejszy skład i myślę, że całą czternastkę będziemy wykorzystywać do grania przez cały sezon – powiedziała Kaczorowska. – Wydaje mi się, że czołowe zespoły będą na porównywalnym poziomie i mam nadzieję, że znajdziemy się w tym gronie pierwszej trójki. Nie ma jednak co już teraz prognozować. Boisko wszystko zweryfikuje. Przed ubiegłym sezonem też były różne spekulacje, kto będzie grał w finale, a nikt chyba nie obstawiał Budowlanych Łódź, które zaszły aż tak daleko i zagrały o złoto. Już początek rozgrywek pokaże, kto jest na jakim poziomie i o jakie cele będzie walczył stwierdziła siatkarka.

Przed startem sezonu siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów będą miały możliwość sprawdzić swoją formę między innymi w V Turnieju o Puchar Firmy Developres. W dniach 6-8 października rzeszowianki zagrają z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna, Agelem Prostejov oraz RC Cannes.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved