Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Klaudia Boguszewska: Zaczynamy od zera

Klaudia Boguszewska: Zaczynamy od zera

fot. chemikpolice.eu

– Nie myślimy o tym, że wygrałyśmy, tylko o tym że wygramy. Rundę zasadniczą zostawiamy już za sobą – mówi rozgrywająca PSPS-u Chemika Police Klaudia Boguszewska. Jej zespół fazę play-off rozpocznie od rywalizacji z Wisłą Warszawa, z którą w tym sezonie wygrał już dwukrotnie.

Runda zasadnicza w sezonie 2015/2016 już za siatkarkami PSPS-u Chemika Police. Podopieczne trenera Mariusza Bujka miały w niej różne momenty, ale za to znakomitą końcówkę i ostatecznie zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji. Rozgrywająca Klaudia Boguszewska dość krytycznie oceniła poczynania swojej drużyny w tej części sezonu. – Osobiście nie jestem usatysfakcjonowana i niestety myślę, że żadna z nas nie mogłaby powiedzieć, że jest zadowolona. Miałyśmy lepsze i gorsze momenty, zdarzało nam się przegrywać praktycznie wygrane mecze. Za to dużą satysfakcję przyniosła nam końcówka fazy zasadniczej, więc na pewno udało nam się też pokazać na co nas stać – przyznała zawodniczka.W play-off policzanki zagrają z Wisłą Warszawa, z którą wygrały już dwukrotnie, w tym na zakończenie pierwszej części rozgrywek. Te dwa zwycięstwa w rundzie zasadniczej powodują, że optymizm w ekipie z województwa zachodniopomorskiego przed tą rywalizacją jest większy? – W rundzie zasadniczej wygrałyśmy, ale w play–off zaczynamy tak naprawdę wszystko od zera. Nie myślimy o tym, że wygrałyśmy, tylko o tym, że wygramy. Rundę zasadniczą zostawiamy już za sobą – przyznaje Klaudia Boguszewska. Co zatem może być kluczem do pokonania drużyny Mirosława Zawieracza po raz kolejny? – O przepisie na wygraną ciężko jest mówić. Na pewno istotne będzie nasze pozytywne nastawienie, maksymalna koncentracja oraz unikanie własnych błędów – stwierdziła rozgrywająca zespołu z Polic.

Rozpoczyna się teraz nie tylko walka o medale w I lidze, ale być może i awans do Orlen Ligi. Policzanki wprawdzie nie złożyły aplikacji o przyjęcie do ekstraklasy, ale na pewno będą walczyły o jak najwyższe miejsce. Generalnie widoczne jest znaczne obniżenie poziomu ekstraklasy i wiele jest głosów mówiących, aby zmienić skład ligi albo i nawet otworzyć Orlen Ligę. Według Klaudii Boguszewskiej poziom I ligi pozwala na to, by czołowe zespoły mogły skutecznie rywalizować później już w wyższej klasie rozgrywkowej. – Zdecydowanie tak, a możliwość awansu na pewno pobudziłaby czołowe zespoły pierwszoligowe i jeszcze bardziej zmotywowała do pracy – stwierdziła siatkarka.

Co według nominalnie drugiej rozgrywającej jest największą siłą PSPS-u Chemika Police? – Chyba to, że lubimy grać z dobrymi zespołami, a teraz zostali już tylko najlepsi – stwierdziła Klaudia Boguszewska. Ostatnio wobec kontuzji Gabrieli Jasińskiej dostała ona szansę gry w dłuższym wymiarze. Poprowadziła zespół do wygranej nad Wisłą Warszawa. – Wygrałyśmy mecz, więc uważam, że wykorzystałam swoją szansę. Na pewno wielu rzeczy nie zrobiłam idealnie i z chęcią teraz bym je poprawiła. Liczę, że jeszcze nie raz będę mogła pokazać się w lepszym wydaniu – zakończyła Klaudia Boguszewska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved