Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Alagierska zostaje w zespole mistrza Polski

Klaudia Alagierska zostaje w zespole mistrza Polski

fot. Michał Szymański

Najlepsza blokująca sezonu 2018/2019 i MVP ostatniego meczu finałowego o mistrzostwo Polski, Klaudia Alagierska przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź i w kolejnym sezonie będzie bronić złotego medalu.

23-letnia zawodniczka dołączyła do Łódzkich Wiewiór przed rokiem z Legionovii Legionowo. W sezonie 2017/2018, jeszcze grając w Legionovii, była jedną z czołowych blokujących ekstraklasy. Nic dziwnego, że utalentowaną środkową chciał pozyskać prezes Hubert Hoffman. Ta decyzja okazała się strzałem w „10”. Klaudia Alagierska niejednokrotnie pokazała, że na środku siatki ma niesamowite wyczucie. Dzięki temu triumfowała w sezonie 2018/2019 w rankingu najlepiej blokujących ligi. Zespół mógł liczyć na swoją środkową również na zagrywce i w ataku.Efektem świetnej gry był m.in. tytuł MVP trzeciego meczu finałowego o mistrzostwo Polski. – To jest naprawdę utalentowana młoda dziewczyna – powiedziała o swojej koleżance Marta Wójcik, kapitan Łódzkich Wiewiór. – Pracuje ciężko nad sobą i bardzo profesjonalnie podchodzi do tego co robi.

Tytuł mistrza Polski to pierwszy seniorski sukces Klaudii Alagierskiej. – Radość nie do opisania – komentowała na gorąco po ostatnim spotkaniu finałowym. – Przed sezonem zakładałyśmy, że możemy zdobyć medal, ale nie sądziłyśmy, że zdobędziemy mistrzowski tytuł. 

Świetna dyspozycja zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. Aktualnie biało-czerwone biorą udział w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów, w których środkowa ŁKS-u już zdążyła zaprezentować swój potencjał. W trzecim secie turnieju w Apeldoorn stanęła w polu zagrywki przy stanie 20:16 dla Holandii i została tam już do stanu 25:20 dla Polek. W przyszłym sezonie Alagierska również będzie grać w biało-czerwono-białych barwach ŁKS-u Commercecon Łodź, broniąc wywalczonego w kwietniu mistrzostwa Polski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved